Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Miloš Jakeš koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

ČEKÁTE MIMINKO? Víme, jaká holčičí a klučičí jména jsou v kurzu!

Právě jste se dozvěděla tu skvělou zprávu, že budete maminkou a roztáčí se kolotoč příprav. Pokud jste si nechala prozradit pohlaví, jsou přípravy o to detailnější a barevně ovlivněné. Jak jste na tom ovšem s výběrem jména? Pokud nemáte nejmenší tušení, jak svého drobečka pojmenovat, zkuste mu dát to, které právě letí, ať je miminko hned od začátku in!

Pojďme se podívat na oblibu jednotlivých jmen u nás v České republice. Dá se říct, že i když jsou čas od času náznaky modernizace, my Češi jsme spíš tradiční a nevzdáváme se ověřené klasiky, což si myslíme, že je dobře. Dá se říci, že u obou pohlaví vedou jména začínající na písmena A a M, ještě detailněji se zjistilo, že u holčiček bodují jména začínající na E a u chlapečků na J.

Pokud tedy ještě tápete nad tím, jaké jméno svému miminku dát, dost možná budete mít teď jasno. Jaká jména jsou tedy u nás, u Čechů, ta top? Dámy mají přednost, a tak se nejprve podíváme na holčičí varianty. S naprostou jistotou se dá tvrdit, že vaše srdce si získala jména Eliška a Tereza, následují Anna, Adéla a Natálie, která v posledních 5 letech pobláznila hlavu většiny maminek. V posledním roce si všímáme, že do obliby se u českých žen dostává jméno Ema, protože snad není školky nebo hřiště, kde by minimálně jedna Emička nebyla.

U kluků zase vede jednoznačně Jakub a Jan, které následují Tomáš, Adam a Matyáš. Pokud chcete dát svému chlapečkovi tedy opravdu in jméno, stačí si vybrat jedno z těchto. Když do toho vložíme opět náš osobní pohled, musíme se přiznat, že v poslední době opravdu hodně často slýcháme jméno Sebastian, které se nám moc líbí.

Doufáme, že jsme vám alespoň trochu pomohli a pro svého drobečka vyberete to nejkrásnější jméno!

Související články

Další články