Pojďme se podívat na oblibu jednotlivých jmen u nás v České republice. Dá se říct, že i když jsou čas od času náznaky modernizace, my Češi jsme spíš tradiční a nevzdáváme se ověřené klasiky, což si myslíme, že je dobře. Dá se říci, že u obou pohlaví vedou jména začínající na písmena A a M, ještě detailněji se zjistilo, že u holčiček bodují jména začínající na E a u chlapečků na J.

Pokud tedy ještě tápete nad tím, jaké jméno svému miminku dát, dost možná budete mít teď jasno. Jaká jména jsou tedy u nás, u Čechů, ta top? Dámy mají přednost, a tak se nejprve podíváme na holčičí varianty. S naprostou jistotou se dá tvrdit, že vaše srdce si získala jména Eliška a Tereza, následují Anna, Adéla a Natálie, která v posledních 5 letech pobláznila hlavu většiny maminek. V posledním roce si všímáme, že do obliby se u českých žen dostává jméno Ema, protože snad není školky nebo hřiště, kde by minimálně jedna Emička nebyla.

U kluků zase vede jednoznačně Jakub a Jan, které následují Tomáš, Adam a Matyáš. Pokud chcete dát svému chlapečkovi tedy opravdu in jméno, stačí si vybrat jedno z těchto. Když do toho vložíme opět náš osobní pohled, musíme se přiznat, že v poslední době opravdu hodně často slýcháme jméno Sebastian, které se nám moc líbí.

Doufáme, že jsme vám alespoň trochu pomohli a pro svého drobečka vyberete to nejkrásnější jméno!