Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Čekají nás krásné jarní dny: Změna přijde až o víkendu, říká meteoroložka

Zdroj: Pixabay
+ Další 3 fotografie
jaro
Po prosluněném víkendu nás tento týden čeká opravdu krásné počasí. Jasná obloha bez mráčků a teploty kolem dvaceti stupňů potěší každého. Kabonit by se mělo nebe až o víkendu, i tak ale teploty zůstanou nad příjemnou dvacítkou. Zdá se, že zima už je definitivně pryč, což redakci eXtra potvrdila i meteoroložka Dagmar Honsová.

Příval teplého vzduchu na naše území způsobí, že se v tomto týdnu skutečně ohřejeme. „Od jihozápadu k nám začne proudit teplý vzduch, který o velikonočním týdnu vyžene teploty i přes 20 °C. A bude slunečno. Srážky očekáváme až během Velikonoční neděle,“ přiblížila Dagmar Honsová

Definitivně přišlo jaro

Nízkých teplot, které nás ještě v minulém týdnu potrápily, se už tedy bát nemusíme. Víkend opravdu udělal definitivní tečku za zimním počasím.

V pondělí nás čeká jasná obloha. Noční teploty 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 16 až 20 °C. Stejné počasí nás čeká i v úterý, kdy se teploty navíc přehoupnou přes dvacítku. Ve středu a ve čtvrtek bude opět nádherně. Nejvyšší denní teploty vyšplhají k 22 stupňům a nadále bude nebe bez mráčků.

O víkendu se zatáhne

V pátek bude polojasno s nejnižšími nočními teplotami 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 17 až 21 °C. Až o víkendu se počasí trochu pokazí. Sobota přinese polojasnou oblohu, postupně bude přibývat oblačnosti a místy se objeví přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 8 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty budou 19 až 23 °C, od západu postupně 11 až 16 °C.

Související články

Další články