Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Čeká prezidenta Zemana zlomová operace? Ovčáček zprávu o amputaci pravé nohy označil za fake news

Čeká prezidenta Zemana zlomová operace? Ovčáček zprávu o amputaci pravé nohy označil za fake news
Zdroj: Blesk
+ Dalších 6 fotografií
O zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana (72) se popsaly tuny papíru. O jeho zdraví diskutuje celé Česko. Miloš Zeman trpí neuropatií dolních končetin v důsledku cukrovky. "Jako kdybychom měli od kotníku dolů protézu," popsal jeho zdravotní stav lékař Pavel Kolář. Nyní se objevily informace, že se chystá vážná operace. Hradní mluvčí Ovčáček ale zprávy o amputaci nohy označil za tzv. fake news.

Pan prezident Zeman špatně chodí. Hůlka se stala nezbytnou součástí jeho života. Možná máte v živé paměti obrázky z Číny, kde se prezident prezentoval jako nemohoucí stařec, na kterého zdraví státníci museli pořád čekat.

Před pěti lety Zeman prodělal operaci palce na levé noze. Nyní je v ohrožení noha pravá. Veřejnost velmi vyděsily fotky, které nedávno publikoval deník Blesk Zeman měl při své dovolené v Novém Veselí nohu omotanou v jakémsi igelitu. Hrozila prý infekce.

"Jde o doporučení lékaře vzhledem k tomu, že pan prezident má droboulinké poranění palce a jak známo, u diabetiků je třeba zvýšené opatrnosti," uvedl tehdy hradní mluvčí Ovčáček. A Jiřího Ovčáčka jsme museli kontaktovat znovu. Do redakce dorazily informace, že stav pravé nohy se výrazně zhoršil Zemanova končetina prý je prakticky bez života a lékaři řeší, co dál.

Jsou to závažné informace, a tak bylo naším cílem zjistit, zda bude noha opravdu amputována a kdy se Zeman náročné operaci podrobí. Zda to stihne ještě v tomto volebním období, nebo nechá operaci až na začátek roku 2018.

Hradní mluvčí Ovčáček informaci o radikální operaci vyvrátil. Zemana prý žádná amputace nečeká. "Máte špatné informace. Je to FAKE NEWS. Česky řečeno, je to lež," uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Fanoušci prezidenta Zemana tak mohou být klidní. O amputaci se podle Ovčáčka neuvažuje.

Kdo se na prezidenta Zemana těší a chce ho potkat naživo, bude mít příležitost při otevření výstavy Země živitelka, které se Zeman i letos zúčastní. Zeman podle Ovčáčka dobře snáší také vedro. "Horko je, ale panu prezidentovi to problém nedělá. Jednou v libereckém kraji jsme zažili ve stínu 40 stupňů Celsia a na panu prezidentovi nebyla únava vidět," dodal Ovčáček.

"Špatně chodím, což je sice nemilé. Ale už jsem jednou říkal, že politika se nedělá nohama, ale mozkem," uvedl kdysi Zeman ke svému zdravotnímu stavu. Zemana jako státníka by tak ve vedení a reprezentování Česka nezastavil ani vozíček pro nechodící. O kvalitě politika rozhoduje hlava, nikoliv fyzická kondice a stav jeho končetin.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy