Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Čeká nás změna času: Vyspíme se o hodinu méně. Je to nepřirozené a špatné, vztekají se lidé

Zdroj: Pixabay
ANKETA
Čeká nás změna času ze zimního na letní, v noci ze soboty na neděli tak přijdeme o hodinu spánku. Letní čas pak bude platit dalších sedm měsíců a poslední říjnový den se vrátí zimní – středoevropský – čas. Ve společnosti se velmi řeší, že střídání času má negativní vliv na zdraví a psychiku lidí, čímž neplní svůj zamýšlený účel, tedy úsporu energií. Uvažuje se tedy nad tím, že by se střídání času zrušilo. Valná většina lidí na sociálních sítích je pro zrušení.

Už dlouhou dobu se vede diskuze, že by měl po celý rok platit jen jeden ustálený čas. Státy Evropské unie měly do dubna minulého roku oznámit Bruselu, jestli si ponechají zimní čas, či zvolí letní. Kvůli pandemii koronaviru se však lhůta prodloužila do neurčitého termínu v letošním roce. To znamená, že se v noci ze soboty na neděli přehoupneme ze zimního času na letní.

Redakce eXtra.cz na svém Facebooku zveřejnila anketu, kde se lidí ptá, jestli jsou pro zrušení času. 582 lidí hlasovalo, že je rozhodně pro zrušení, zatímco 200 by rádo zachovalo střídání času. "Je to nepřirozené a špatné!" tvrdí jeden z těch, co jsou pro zrušení a další mu dává za pravdu: "Vadí mi to hrozně moc." Jiný zase uvádí, že se střídáním času nemá zásadní problém. "Ale asi bych už nechal pouze a jen jeden čas. A to ten zimní. Nevidím moc přínos ve střídání času," uvádí.

V diskuzi pod anketou je ale i řada těch, co pro zrušení nejsou – nebo je jim to spíš jen jedno. "Já si myslím, že změny času až na pár jedinců zvládá každý dobře" nebo "střídání mi vůbec nevadí," zaznívá například v komentářích. "Mně to je úplně jedno," píše žena s tím, že kdyby nepřeřizovala hodiny, o změně času ani neví.

Související články

Další články