Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Čeká nás restart cestování. Srovnejte si cestovní pojištění online

Čeká nás restart cestování. Srovnejte si cestovní pojištění online
Zdroj: yespojisteni.cz
Cestování

V brzké době nás čeká restart cestování a proto je vhodné se již teď pomalu připravit, až zase budeme moci vyrazit na dovolenou či na výlet. V rámci přípravy je vhodné se zaměřit na výběr a sjednání cestovního pojištění a srovnat si jednotlivé nabídky.

Co je cestovní pojištění?

Cestovní pojištění je zabezpečení pro vás a vaši rodinu, které můžete využít během cesty po nás i ve světě. Smlouva s pojistitelem se obvykle uzavírá pouze na dobu pobytu. Nejedná se tedy o dlouhodobý nebo velmi nákladný závazek. Nejlevnější cestovní pojištění začíná na několika desítkách korun za den. Standardní cestovní pojištění pokryje náklady na léčbu, záchranu či následky nehody. Vždy se zaměřte na výši pojistného limitu.

Proč si sjednat cestovní pojištění?

Nákup cestovního pojištění před odjezdem do zahraničí není povinný, ale rozhodně stojí za to. Důvod je prozaický - bude chránit vás a vaše blízké před vysokými náklady, pokud potřebujete využít lékařské nebo pohotovostní služby. Tyto částky lze počítat v desítkách a někdy i stovkách tisíc eur. Před cestou do zemí mimo Evropskou unii, kde neplatí evropský průkaz zdravotního pojištění, se mohou náklady na léčbu vyšplhat opravdu vysoko. Pokud však cestujete po Evropě, je rozumným řešením cestovní pojištění a to i v případě, že jste občan EU. Kalkulačka cestovního pojištění vám umožní vybrat si tu nejvýhodnější variantu.

Cestovní pojištění potřebujete i v Evropě

Mnoho turistů si klade otázku, zda má smysl dokoupit si další cestovní pojištění, protože jsou pojištěni v České republice, obdrželi průkaz evropského cestovního pojištění a jedou do země EU. Odpověď zní – rozhodně ano. Kartička automaticky nepokrývá náklady, pouze vás opravňuje k jejich úhradě. Pojištění nepokrývá náklady na lékařskou přepravu do České republiky, navíc zde není zaručen stejný rozsah výhod ve všech zemích. Pokud jedete do Rakouska za sportem a kvůli úrazu budete muset do nemocnice, budete mít zdarma zdravotní péči v rámci svého zdravotního pojištění. Pobyt v nemocnici si musíte uhradit ze svého, pokud nemáte sjednáno cestovní pojištění. Počítat musíte s možnou platbou také v případě, že musíte požádat o pomoc v horách. Náklady na záchrannou operaci se hradí mimo jiné ve Francii, Itálii, Rakousku, ale i v tuzemsku a na Slovensku. Částky se liší v jednotlivých zemích. Buďte proto připraveni, nespoléhejte se na štěstí a využijte srovnání cestovního pojištění.

Nejdůležitějším důvodem proč se rozhodnout pro uzavření pojištění je ten, že vám zajistí bezpečnou, klidnou a bezstarostnou dovolenou a v případě krize získáte potřebnou pomoc. Vytoužená dovolená nebude příčinou dluhů a finančních potíží. Když vám v odpočinku brání bolesti zubů, nebudete muset odpočítávat dny do návratu domů, abyste využili pomoc zubaře na místě, aniž byste se obávali, že váš rozpočet zatíží velká částka. Dojde-li k nehodě, pojišťovna vás provede krok za krokem jednotlivými fázemi od poskytnutí první pomoci, přes výběr vhodného zařízení, po zajištění transportu k vaší rodině a pomoc tlumočníka v nemocnici. Stačí si vybrat vhodné připojištění přesně podle svých potřeb.

Další články

Nejnovější kauzy