Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Čeká nás nejhorší týden celé zimy: Teploty spadnou hluboko pod bod mrazu, říká meteoroložka

Zdroj: Profimedia
předpověď počasí
Česko čeká s největší pravděpodobností ten úplně nejmrazivější týden za celou zimu. Teploty budou klesat hluboko pod bod mrazu, ani přes den se nevyhoupnou nad nulu a dokonce hrozí i arktické dny. Týdenní předpověď počasí pro eXtra.cz připravila známá meteoroložka Dagmar Honsová.

Česko má před sebou zřejmě nejchladnější týden z celé zimy – studené severovýchodní proudění, které se k nám bude dostávat, srazí teploty hluboko pod bod mrazu a budeme skloňovat tzv. ledové dny, tedy celodenní mrazy a ojediněle i tzv. arktické dny, tj. teplota nevystoupí přes -10 °C. Pozor na občasné sněžení nebo sněhové přeháňky. V pondělí ráno na ledovku na jihovýchodě území. Během dnešního večera bude srážek přibývat – na většině území bude sněžit, pouze v Jihomoravském kraji se bude jednat o srážky mrznoucí. Do pondělního dopoledne napadne od 5 do 25 cm sněhu.

Týdenní předpověď počasí

V pondělí bude většinou zataženo se sněžením nebo sněhovými přeháňkami. V jižní polovině území méně srážek. Noční teploty -4 až -8 °C, na severovýchodě až -12 °C. Nejvyšší denní teploty -8 až -4 °C, na jihu a jihovýchodě -4 až 0 °C.

V úterý bude většinou zataženo se sněžením nebo sněhovými přeháňkami. Ranní teploty -8 až -12 °C, na severovýchodě až kolem -16 °C. Nejvyšší denní teploty -8 až -4 °C.

Ve středu bude zataženo až oblačno, místy sněhové přeháňky nebo sněžení. Ranní teploty -8 až -12 °C, na severu a severovýchodě až kolem -16 °C. Nejvyšší denní teploty -8 až -4 °C.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo se sněžením nebo sněhovými přeháňkami. Ranní teploty -8 až -12 °C, při zmenšené oblačnosti ojediněle až pod -16 °C. Nejvyšší denní teploty -12 až -8 °C.

V pátek bude skoro jasno až polojasno, na východě až oblačno, místy sněžení nebo sněhové přeháňky. Ranní teploty -8 až -12 °C, při zmenšené oblačnosti kolem -16 °C. Nejvyšší denní teploty -11 až -7 °C.

V sobotu bude polojasno, na jihu a východě až oblačno místy se sněžením. Ranní teploty -8 až -12 °C, místy až kolem -16 °C. Nejvyšší denní teploty -9 až -5 °C.

V neděli bude oblačno až polojasno, místy sněžení nebo sněhové přeháňky. Ranní teploty -10 až -14 °C, místy až kolem -18 °C. Nejvyšší denní teploty -11 až -7 °C.

Související články

Další články