Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Čeká nás další sametová revoluce?! Dyk s Bartoškou vyzývají k obraně demokracie!

Zdroj: Profimedia.cz
Také vám dnešní svátek připomíná tak trochu období před sametovou revolucí? Nejste sami. Desítky českých umělců podepisují výzvu k občanskému neklidu. Té dal vzniknout petiční výbor na obranu demokracie, v jehož čele je šéf Národního divadla Jan Burian.

Umělci otevřeně kritizují počínání prezidenta Miloše Zemana (72). Ten podle nich šíří lži a měl by se za ně omluvit. Dále kritizují dopis čtyř, který slibuje oddanost Číně Čína však zdaleka není demokratickým státem, a tak se může zdát, že se vracíme zpět do minulého režimu.

Dyk (31) s Bartoškou ve videu pro portál idnes nabádají k prosazování a šíření demokracie, svobody a masarykovských ideálů. Touto výzvou sledují především šíření informací mezi lidmi. Apelují na aktivitu a konání veřejných shromáždění na podporu demokracie. Také na podepisování petic a jejich rozesílání do Senátu i prezidentovi

"Pokud to bude nutné, stávkujme," říká rozhodně Vojta Dyk ve videu uveřejněném portálem idnes. 17. listopadu se chtějí opět sejít a zvážit další kroky budoucího postupu boje za obranu demokracie.

Související články

Další články