Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Čeká nás bezesná noc: Může za to kombinace dvou magických úkazů na obloze

Čeká nás bezesná noc: Může za to kombinace dvou magických úkazů na obloze
Zdroj:
astro
V průběhu pondělního dne je možné na obloze sledovat úkaz, který se obyvatelům planety Země naskytne znovu až v roce 2032. Vzácný přechod Merkuru před Sluncem mohou lidé vidět od půl druhé odpoledne do pozdějších odpoledních hodin. Tento magický jev přichází v kombinaci s úplňkem v Býku, a proto nebude žádným překvapením, pokud dnes nebudete moci usnout.

Úkaz, který nastává přibližně třináctkrát za století, je nyní pozorovatelný v Česku. Merkur přecházející před Sluncem bude znovu možné pozorovat až roku 2032, a i když ho na obloze na většině území zakryly mraky, stále působí magicky. A to především v kombinaci s úplňkem v Býku.

Merkur bude prostřednictvím dalekohledů se speciálním filtrem či projekcí pozorovatelný před Sluncem celosvětově přes 5 a půl hodiny. Stejně jako ke sledování zatmění Slunce se i k tomuto jevu musí přistupovat opatrně, bez použití filtru hrozí poškození zraku.

V noci z 11. na 12. listopadu bude váš spánek spolu s Merkurem ovlivňovat i magický úplněk v Býku. Ten způsobuje citlivějším osobám problémy především s krkem, krčními obratli, hlasivkami, jícnem či štítnou žlázou. Je tedy možné, že vaše kvalita spánku nebude ovlivněna pouze těmito astrologickými jevy, ale i bolestmi v těchto oblastech.

Charlotte Ella Gottová má nakročeno k hvězdné kariéře: Co jí radí Dara Rolins

Související články

Další články

Nejnovější kauzy