Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Čeká nás aprílové počasí: Ve středu dojde k prudkému oteplení, kabáty ale ještě neschovávejte

Zdroj: Profimedia
předpověď
Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu na tento týden slibují jarní počasí, kdy se teploty přiblíží k 17 stupňům. Kabáty ale ještě do skříně neodkládejte, už v pátek se vám budou zase hodit. Nezapomeňte také na deštník.

Příští týden nám počasí přinese krátkou jarní ochutnávku. Zatímco neděle byla jasná až polojasná s maximálními teplotami do deseti stupňů, od úterý bude rtuť teploměrů pomalu stoupat.

"V pondělí bude přes naše území k východu postupovat okludující frontální systém. V úterý postoupí od západu do střední Evropy teplá fronta, za kterou k nám bude proudit teplejší vzduch. Jeho příliv ukončí ze čtvrtka na pátek studená fronta, za kterou k nám pronikne chladný vzduch od severozápadu," uvádí meteorologové na webu ČHMÚ

Čtvrtek bude nejteplejší

V pondělí bude ještě oblačno až zataženo a nejvyšší denní teploty se vyšplhají k 6 až 10 °C. V úterý už budou teploty stoupat, navíc nás čeká polojasná obloha, na východě občasný déšť. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 11 stupňů.

Příjemných teplot se dočkáme ve středu. To bude sice oblačná až zatažená obloha s občasným deštěm, teploty však vystoupají k patnácti stupňům. Navíc bude postupně ubývat oblačnosti i srážek.

Ve čtvrtek dosáhnou teploty týdenního maxima. Při polojasné obloze vystoupají až na 17 stupňů. Teplo ale nevydrží dlouho. Od pátku do neděle předpověď slibuje opět teploty do 10 stupňů. Od středních poloh dokonce hrozí sněhové přeháňky.

Po nižších teplotách meteorologové z ČHMÚ slibují opět oteplení.

Související články

Další články