Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Cejch šéfa Drahošovy kampaně: Prodal byt Stanislavu Grossovi, ten kvůli tomu padl

Tohle si Jiří Drahoš za rámeček nedá!
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 12 fotografií
Jiří Drahoš (68) šlápl pořádně vedle! Pověřit vedením kampaně Jakuba Kleindiensta (42) a bez okolků přiznat, že v případě výhry si ho určitě vezme na Hrad, to chce buď hodně odvahy, anebo naivity. Kromě jiných kauz je Kleindienstovo jméno spojeno s prodejem bytu Stanislavu Grossovi (†45), což někdejšího premiéra stálo politickou kariéru.

Na eXtra.cz jsme již upozornili na ukradené miliony v kauze panství Líčkov. Zámek a hospodářství, o které byla jejich původní majitelka připravena, má nyní v nájmu právě Jakub Kleindienst. Jméno šéfa kampaně Jiřího Drahoše (68) ale figuruje i v dalším kontroverzním případu.

Když Stanislav GrossČSSD v roce 1999 kupoval nechvalně proslulý byt, stál u toho právě Kleindienst. Kvůli bytu se po letech začala pod Grossem třást podlaha a bývalý předseda vlády padl. Politickou kariéru ho stál nejasný původ peněz, za něž byt koupil.

„Viděl jsem se s ním možná čtyřikrát. Z mého pohledu byl ten vzorový byt s..čka… Proč si ho vybral, nevím,“ popsal tehdejší situaci Kleindienst časopisu Reportér.

Byt 4+1 na pražském Barrandově vyšel tehdy manžele Grossovy na bezmála 4,3 miliony korun. Zálohu 2,5 milionu uhradil Gross podle kupní smlouvy okamžitě a zavázal se, že zbývající část doplatí prostřednictvím hypotečního úvěru. Gross tvrdil, že finance na byt získal z úspor a z hypotéky. Později ale tvrzení o původu peněz několikrát změnil.

Poradci expremiéra se v roce 2005 v souvislosti s koupí bytu odvolávali na bohatého strýčka Vika, poté se na scéně v roli sponzora objevil novinář Rod. A aby toho nebylo málo, veřejností začala kolovat zpráva o podnikání Grossovy manželky Šárky s majitelkou nevěstince. Stanislav Gross nakonec musel rezignovat.

Související články

Další články