Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Čechy čeká krušný návrat z dovolených: Na co si turisté musejí dát pozor

Čechy čeká krušný návrat z dovolených: Na co si turisté musejí dát pozor
Zdroj: archiv
+ Další 3 fotografie
koronavirus
Češi, kteří se rozhodli, že stráví letní dovolenou v zahraničí, to v následujících dnech nebudou mít s návratem úplně jednoduché. Od pondělí se totiž Španělsko zařazuje na seznam rizikových zemí. V současné době se debatuje i o Chorvatsku, kde se situace sice zhoršuje, ale není tak dramatická jako ve Španělsku. Na co si turisté budou muset dát pozor?

Od pondělí 24. srpna se Španělsko zařadí na seznam rizikových zemí, což pro turisty znamená, že budou muset po příjezdu podstoupit test na koronavirus nebo jít do dvoutýdenní karantény. Tuto informaci potvrdil ve vysílání Radiožurnálu náměstek ministra zahraničí Martin Smolek.

"Od pondělí se začne aplikovat seznam přijatý minulý týden. Máme dva seznamy, jeden platí od 18. srpna, druhý tedy od toho 24. srpna. Dneska už je jisté, že platit prostě bude," řekl Smolek.

Do této doby mohli Češi s klidem cestovat volně po celé Evropě vyjma Rumunska. Co se týče Španělska, výjimku dostaly Kanárské ostrovy a debatovalo se také o Baleárských ostrovech. Těm ale výjimka nakonec nebyla udělena kvůli zhoršující se situaci.

"Pro Baleárské ostrovy platí omezení také, to číslo je tam skutečně vysoké. Je dokonce nad průměrem pevninského Španělska," říká ministr zahraničí. Situace ovšem není nijak příznivá ani v Chorvatsku.

"Uvažujeme o jeho zařazení na seznam rizikových zemí, ale dohodli jsme se, že situace ještě není tak dramatická," pokračuje Smolek. "Je pravda, že za poslední týden Chorvaté výrazně poskočili špatným směrem, ale to číslo ještě není takové, abychom kvůli tomu Chorvatsko poslední prázdninový týden vyřadili z kategorie zelených zemí na semaforu," dodal.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy