Na portálu youtube.com se objevilo video, které ukazuje při práci dva dálniční policisty. O co tu jde? Vlastně o nic. Pojďme si celé video rozebrat.

Na začátku je pomalu jedoucí Peugeot 208, který zřejmě blokuje levý jízdní pruh na poloprázdné dálnici. Dojede ho motorkář a chce ho předjet zprava. Jenže v tu chvíli se řidič peugeotu rozhodne, že také vjede do pravého pruhu a málem dojde ke srážce.

K manévru navíc dojde před zraky dvou policistů, kteří hlídají dálnice v tmavém passatu. Jejich reakce je velmi neobvyklá a diskutující na youtube.com se nyní hádají, zda chlapci z passatu jednali jako normální lidi, a nebo jako namachrovaní blbci.

Policisté totiž celý přestupek neřeší standardním způsobem. Oni ho vlastně neřeší jako policisté, ale jako rozzlobený fotr, když mu jeho kluk přinese pětku z dějepisu.

Strážci zákona totiž motorkáři tykají, seřvou ho jako malého haranta a pak mu doporučí, „ať si sedne na ten svůj pekáč a jede do prdele“. Ještě motorkáře vyzvou, ať záznam z kamery smaže, že nechtějí být nikde na Facebooku.

Jenže motorkář video nesmazal a vrazil ho na internet. A policisté nyní mají průšvih. Nejsou předpisově oblečeni, způsob, jakým zastavují motorkáře, vytváří na dálnici nebezpečnou situaci, motorkáři tykají a mluví vulgárně.

Je jejich jednání lidské? Nebo jednají jako namachrovaní amatéři? Chcete mít na cestách muže zákona, kteří měří všem stejně? Nebo raději chcete potkávat takové, kteří umějí občas zavřít obě oči? Tohle si musí každý zodpovědět sám.