Hurá, nejsme jenom národem buranů, kteří si stěžují na černocha v letáku Lidlu. Za hranicemi umíme dělat i parádu. To ukázal odvážný Čech pracující v Nizozemí a jeho polští kamarádi.

Minulé úterý cestou do práce v okresu Bovenkarspel na severu země si muži všimli převráceného auta. Ihned vyskákali z vozidla a vrhli se do vody. Tam viděli zoufalého otce, jak nad hladinou drží své dvě dcery. Muži se pokusili vůz obrátit, ale marně. Počkali tedy na příjezd hasičů. V jednu chvíli začala být situace dramatická. „Jedna z holčiček přestala na chvíli plakat,“ řekl stanici NH Nieuws jeden z polských zachránců. Báli se, že dívenka přestala dýchat.

Po příjezdu hasičů se ukázalo, že další muži na místě jsou klíčoví. Právě díky Čechovi a jeho kamarádům se auto konečně podařilo převrátit a dostat otce i jeho dcerky z vozu. Po záchraně se muži vydali do práce, jakoby se nic nestalo.

„Shodli jsme se na tom, že to mohlo dopadnout mnohem hůř. Bez pomoci hrdinných svědků bychom je možná nezachránili,“ řekl serveru nswestfriesland.nl jeden z nizozemských hasičů.