Novinářka a scénáristka Markéta Lukášková politiku Andreje Babiše kritizuje dlouhodobě. Babiš si to s ní pokusil vyříkat z očí do očí na snídani, kam čas od času zve své kritiky. Jenže Lukášková Babiše kritizuje dál a dokonce ani nevyužila možnosti jet se podívat na Čapí hnízdo na lemury, kam ji tehdy ještě jako ministr financí zval.

Poslední spor mezi Babišem a Lukáškovou se týká české kultury. Lukášková se do Babiše pustila, že dorazil ze Slovenska a že o české kultuře toho moc neví. Co odpověděl Babiš?

„Když jsem napsal sem na Facebook, že imigranti ze Sýrie u nás nemají co dělat, okomentovala to Markéta Lukášková: “A co vy víte o "naší“ kultuře, když nejste původem od nás?” Je fajn, že se zeptala. Češi a Slováci totiž slaví příští rok 100 let společného státu. Mám tady přátele od vysoké školy, to je už 43 let, žiju tady trvale 26 let, mám českou partnerku, české děti a zaměstnávám tu tisíce lidí. Čili něco o té naší české kultuře vím a řekl bych, že se na ní i podílím," sdělil šéf ANO prostřednictvím Facebooku.

Jak vidíte spor vy? Utváří Babiš českou kulturu? Fandíte více Lukáškové, nebo je favoritem pro vás Babiš? Máte raději Babiše, nebo upřednostňujete imigranty ze Sýrie? Diskutujte, váš názor nás zajímá.