Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Čech, který vyhrál v Eurojackpotu, se k penězům přihlásil: Prý musí vstřebat, že je miliardář!

Zdroj: archiv
výhra
Obrovské štěstí se usmálo na Čecha, který vyhrál v Eurojackpotu 1,4 miliardy korun. Jedná se o druhou nejvyšší výhru v historii Česka, ke které se už v sobotu odpoledne podle mluvčího loterijní společnosti Václava Friedmanna přihlásil výherce. Ten si vsadil přes internet a vyplacení výhry začne se Sazkou řešit v pondělí.

Vzhledem k tomu, že si šťastný výherce vsadil přes internet, o své výhře se dozvěděl téměř okamžitě. „Vsadil přes internet, takže se o výhře dozvěděl rychle a obrátil se na nás. Nyní je v kontaktu s naším člověkem a domluvili se, že další postup proberou v pondělí, například na jaký účet bude chtít peníze převést,“ sdělil serveru Blesk.cz Friedmann. Podle něj se rovněž jedná o nejvyšší výhru na internetu v historii České republiky.

Šťastlivec prý nemůže pochopit, co se mu to přihodilo. "Po dohodě s ním budeme v pondělí řešit proces výplaty výhry, do té doby si chce vše rozmyslet a alespoň trochu zpracovat skutečnost, že se stal miliardářem," dodal mluvčí. Výherce má o to větší štěstí, že nemusí z výhry platit žádnou daň. Musí ji jen nahlásit na finančním úřadě v místě svého bydliště coby nezdanitelný příjem. V případě, že by tak neučinil, mohl by mu stát sebrat 15 procent z výhry.

Tažená výherní čísla byla 8, 23, 40, 41, 42 a doplňková čísla 2 a 10. K získání hlavní výhry musel sázející trefit sedm čísel. Pět z nich vybírá z padesáti a zbylá dvě z deseti. Sázející měl neskutečné štěstí, pravděpodobnost zisku prvního pořadí je totiž jedna ku 95 milionům.

Související články

Další články