Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Čech, který vědomě šířil HIV, je na cestě do Česka. Z Thajska ho deportovali v kleci s rouškou na obličeji

Muž byl deportován z Thajska do Česka.
Zdroj: PČR
Čech Zdeněk Pfeifer, který šířil HIV a utekl do Thajska, se vrací do Česka. Z Bangkoku ho deportovali v kleci a s rouškou přes ústa.

V úterý deportovalo Thajsko Čecha Zdeňka Pfeifera. V Česku je obviněný z toho, že vědomě šířil virus HIV. Médiím to potvrdil na mezinárodním letišti v Bangkoku Nattorn Prohsunthorn, zástupce policie. Muž je na cestě do České republiky. Deportovali ho s rouškou na ústech a v kleci.

Pfeifer byl v Thajsku zadržen kvůli překročení maximální délky pobytu a za přestupek dostal pokutu v přepočtu 171 korun. Vydal na něj zatykač i Interpol a ze země byl deportován.

„Pfeifer, který je na seznamu Interpolu s červenou značkou, je hledaný českou policií kvůli sexuálním deliktům, a to i s nezletilými,“ řekli podle webu DailyTrust zástupci thajské policie.

Čech věděl, že je HIV pozitivní, a v České republice byl obviněn, že měl nechráněný styk s lidmi, kterým o svojí nemoci neřekl. Nakazil tři muže a přitom nejmladšímu bylo pouze 16 let.

Podle Thajců Pfeifer šířil nemoc i v Thajsku, kde se pohyboval v turistických destinacích. Zadrželi ho 18. ledna na ostrově Phuket. Že by ale nakazil někoho i v Thajsku, se thajským úřadům nepodařilo dokázat.

Související články

Další články