Vlna odporu proti systému se zvedla po tom, co média přinesla informaci o otci, který si vzal život, protože začal být vyšetřován pro podezření ze zneužívání svých dvou dcer. Lidé případ srovnávají s bratry Michalákovými v Norsku a nešetří u toho emocemi.

my jsme vás informovali o případu, který je jako vytržený z nějakého filmu. Bohužel se jedná o skutečnou událost, která se nestala nikde daleko za hranicemi, ale v českém městečku Nýrsko.

Sociální úřad tam odebral Martě Jungové a Vlastimilu Kličkovi dvě dcery na základě podezření pedagožky Dominiky Bezděkové, která pracovala se starší dcerou na zlepšení komunikace. Otce zadržela policie pro podezření ze sexuálního zneužívání a ten se zhruba týden po tom oběsil.

„Nejsem blázen, abych hlásila takovou věc. Už během prvního sezení se starší dcerou ale vyšly najevo opravdu závažné skutečnosti, konkrétně si stěžovala na způsob, jakým si s ní otec hraje, který jsem potom konzultovala se dvěma psychology. Případ na policii potom ohlásila až soudní znalkyně, ne já,“ uvedla pro server idnes.cz Bezděková.

Na její straně je také zástupce velitele klatovské kriminálky Antonín Šmíd, který pro idnes.cz uvedl, že: „Štvanice na paní Bezděkovou je úplně mylná. Ona jen konala svoji povinnost a policii volala až soudní znalkyně na základě svého šetření. A rozhodně nešlo jen o to, že se otec koupe s dětmi, na základě takové věci bychom úkony trestního řízení nezahajovali.“

Teď aby se v tom někdo vyznal. Tak jako tak, otci dívek to život nevrátí.