Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Čech dostal 2 roky za to, že se mu do kamionu vloupali migranti

Zdroj: Jiří Sagan
FRANCOUZI ZEŠÍLELI?
Ačkoliv měl původně dostat 18 měsíců, nyní byl jeho trest zvýšen na dva roky. Český řidič Jiří Sagan, v jehož kamionu byla v přístavním Calais nalezena skupina Iráčanů, usiloval o zproštění obžaloby. O migrantech ve svém kamionu nevěděl. O zpřísnění trestu rozhodl francouzský soud.

Právník Jiřího Sagana Ladislav Drha serveru idnes.cz potvrdil, že byl vynesen nový rozsudek. Podle toho má řidič také po vypršení trestu zákaz vstupovat na francouzské území po dobu čtyř let. I tento zákaz byl zpřísněn, původně měl platit po dva roky."

Jiří Sagan by se mohl podmíněně na svobodu dostat už v červenci, trest totiž zahrnuje i období, které už strávil ve věznici Longuenesse. "Buď se budeme snažit o podání kasační stížnosti ke kasačnímu soudu v Paříži, nebo druhá, praktičtější varianta je, že necháme proces procesem a naopak se budeme snažit, abychom pana Sagana dostali podmíněně ven z věznice sdělil Drha serveru idnes.cz. Ještě před vynesením nového rozsudku se nechal slyšet, že psychický stav jeho klienta velmi ovlivňuje fakt, že byl i přes svou nevinu odsouzen.

Sagan u soudu vypověděl, že o migrantech v kamionu neměl ani tušení, do návěsu prý vlezli v době, kdy spal. I Iráčané během vyšetřování přiznali, že do chladícího boxu v kamionu vlezli bez vědomí řidiče během jeho přestávky na parkovišti. Soud tomu ale neuvěřil.

Související články

Další články