Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Čech bydlel v jednom z nejděsivějších hotelů světa: Po těchto chodbách jít nechcete, říká

Zdroj: Archiv Petr Reif / Koláž eXtra.cz
+ Další fotografie
NETFLIX
Na streamovací platformě Netflix se před nedávnem objevila dokumentární série s názvem Na místě činu: Zmizení v hotelu Cecil. Čtyřdílný seriál vypráví příběh studentky, která se v losangeleském hotelu opředeném děsivou minulostí ubytovala a stálo ji to život. Tělo mladé ženy bylo o několik týdnů později nalezeno za záhadných okolností na střeše hotelu a tajemnou smrt se nepodařilo objasnit. Český policista Petr Reif byl v hotelu ubytován hned několikrát a pro eXtra.cz vypráví, že se mu po zhlédnutí onoho dokumentu udělalo zle.

"První moje ubytování v hotelu Cecil bylo v roce 2014," začíná své vyprávění český policista Petr Reif s tím, že v té době už se hotel jmenoval Stay on Main. Hotel zatížený děsivou minulostí plnou mordů se zbavil původního názvu Cecil v roce 2011. Moc mu to ale nepomohlo, v roce 2013 se totiž v jeho útrobách stalo pro hotel s nevalnou pověstí nejikoničtější úmrtí mladé studentky.

Policista Petr Reif říká, že si hotel vybral, protože je v centru. "Cena byla dostupná a fotografie hotelu byly docela pěkné," říká. To ale ještě netušil, že bydlí v hotelu, kde v dobách minulých bydleli sérioví vrazi jako Jack Unterweger nebo Richard Ramirez. "Popravdě, nevěděl jsem, že tento hotel je ve čtvrti, která je snad nejhorší v USA a kde jako turista moc nechcete být," přiznává Petr Reif, který spolupracoval s losangeleskou policií, což bylo důvodem jeho častých návštěv Spojených států amerických.

"Z ulice jde o hotel jako každý jiný a vstup je moc pěkný, úžasná byla vstupní hala a recepce," popisuje Petr své první pocity z hotelu Cecil. "Výtah byl obyčejný, prostě nic zvláštního," mluví o výtahu, v němž byla Elisa Lam spatřena díky bezpečnostním kamerám naposledy. Na záběrech nervózně přibíhá do výtahu, zdá se, jako kdyby před něčím utíkala. Výtah se ale nechce rozjet – a tak z něho zase vybíhá ven.

Petr věděl o tom, že hotel nepatří mezi ty zrovna nejluxusnější a že tam bydleli narkomani či prostitutky. Dál to ale nezkoumal. "Chodby k pokojům ukazovaly, že zdání recepce klame. A i pokoj, no, nebyl tak pohledný jako na fotkách. Prostě, řeknete si, hele, jedna noc tady bude stačit. Ale já jich tam měl víc," říká Petr o svém pobytu.

"Když jsem viděl na Netflixu čtyřdílný dokument o zmizení té slečny, udělalo se mi zle a zpětně jsem si uvědomil, kde jsem to bydlel," tvrdí policista Petr a hned doplňuje, že při jedné ze svých dalších návštěv hotelu si omylem rezervoval pokoj bez WC a sprchy. Musel tak v noci chodit do koupelny přes celou podlouhlou chodbu. "A to fakt v tomto hotelu nechcete," popisuje svůj hrůzný zážitek, kdy po cestě poslouchal hádky lidí bydlících v hotelu. Mluví i o tom, že chodba hotelu byla nasáklá vůní marihuany. "Postupem času lituji, že jsem tam bydlel třikrát," uzavírá svou zkušenost s jedním z nejděsivějších hotelů na světě.

Související články

Další články