Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Čech bojuje s koronavirem na Novém Zélandu: Situace se vyhrotila během pár hodin

Čech bojuje s koronavirem na Novém Zélandu: Situace se vyhrotila během pár hodin
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Situace na Zélandu
Nový typ koronaviru se nebezpečně rozšiřuje po celém světě. Nákaza zasáhla i Nový Zéland, kde žije Čech Milan Němec. Na sociální síti popsal, jak to tam aktuálně vypadá a jak rychle vláda mění speciální opatření.

Kvůli nebezpečnému koronaviru přijímají státy po celém světě speciální opatření, aby se co nejvíce zamezilo šíření choroby. Covid-19 se objevil i na Novém Zélandu. Čech Milan Němec, který tam žije, na sociální síti popsal aktuální situaci.

Celou situaci ohledně koronaviru sledujte online zde.

Přísná opatření

Milan se rozpovídal o tom, jak rychle se všechno na Novém Zélandu mění. "Takže do minulého víkendu tu bylo vše v pohodě a všechno šlo jak po másle. V pondělí začala vláda jednat a vyhlásila Alert level 3 a lock down do 48 hodin, tzn. karanténa," vysvětloval na Facebooku.

Milan dostal v úterý volno v práci s tím, že mu řekli, že zavírají ve středu v poledne. "Dostal jsem volno na čtyři týdny," napsal. "Ve středu to začalo v Aucklandu trochu houstnout, takže poslední čas vypadnout z města. Po práci rychlé balení a útěk z města někam na vesnici, konečně nějaký dobrodružství," popisoval Čech žijící na Novém Zélandu.

"Večer po cestě na jih se všem ve stejný čas rozeřvaly mobily s výstrahou level 4 od půlnoci. Zákaz pohybu lidí. Dobrodružství graduje, jsem stále na cestě. Máme 262 případů a 27 zotavených," upřesňoval aktuální situaci tam.

Milan to zakotvil v Taurangu. "Krásný místo a mám super apartmán u pláže, v kombinaci s placeným volnem se mám úplně skvěle," líčil Němec. Nakonec napsal, ať se lidé nebojí, a všem popřál pevné zdraví a hodně štěstí.

Filip Turek se tvrdě opřel do Fialy: ODS zradila svoje voliče a on je toho absolutní příklad

Související články

Další články

Nejnovější kauzy