Ne že by si to nezasloužila. Držitelka dvou Oscarů za film Letec a Jasmíniny slzy se konečně dočkala další pocty, a to, že má ve slavném Muzeu Madame Tussauds svou vlastní sochu.

Chuděrka.

Je velmi neuctivé, aby herečka takového formátu měla svou vlastní podobiznu, pro niž ale pózovala úplně jiná žena. Nedá se říct, že by byl výsledek hnusný, naopak, ta paní je docela hezká. Až na to, že je to úplně cizí paní.

Doufáme, že tahle krása vesmírná má u sebe i jmenovku, aby až přijdou návštěvníci k figuríně, nemuseli se hloupě ptát, kdo to sakra je a že ji nikdy neviděli. Taky bychom rádi věděli, jestli Cate Blanchett (42) už svou novou podobiznu viděla a co na ni říká.

Třeba je to ale celé o level posunuté kupředu. V Madame Tussauds jsou už tak chytří a předvídaví, že udělali Cate za deset let, až se rozhodne podstoupit fatální plastiky jako Renée Zellweger nebo Uma Thurman.

Ty to mají s voskovými figurínami naopak, jsou přesnou kopií svých živých předloh. Až na to, že živé předlohy nejsou dnes k poznání.