Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Psychologie a vy: Když máte rádi červenou, pracujete jako včela. A co další barvy?

Co o nás vypovídají oblíbené barvy?
Zdroj: Profimedia.cz
barvy a vy
Barvy jsou všude kolem nás, pro někoho jsou nejkrásnější barvy přírody, jiný si libuje zase v zářivých neonových odstínech. Barvy v nás vyvolávají nejrůznější pocity a mají podstatný vliv na náš psychický stav i fyzický stav.

Dokonce i slepý člověk prý vnímá barvy v prostoru, ve kterém se pohybuje – v modrém tělesná teplota klesá, v oranžové místnosti se tělesná teplota zvýší, ačkoliv je všude stejná pokojová teplota.

Co však mohou prozradit naše nejoblíbenější barvy o nás samotných?

Pokud máte nejraději bílou, zřejmě jste obdaření mimořádnou intuicí a moudrostí. Jste humanitárně založení, ovšem také pěkní idealisté.

Jestli je "vaší" barvou černá, jež pohlcuje energii, dáváte okolí najevo, že máte svůj svět a jste uzavření do sebe. Symbolizovat může nejen smutek, ale i opatrnost v otevírání se jiným lidem.

Červená značí pracovitost, zejména, co se fyzických aktivit týče. Máte rovněž sklony k vůdcovství. Jste dosti vášniví a často bohužel špatně ovládáte svoje emoce.

Růžové často dávají přednost lidé něžní, citliví a zasnění. Je charakteristická pro romantické povahy a zdůrazňuje jejich větší potřebu lásky a ochrany.

Barva nebe a moře, modrá, ukazuje na jedince s živou povahou, mají rádi změny a různorodost. Stále se potřebujete něco učit, chcete všechno znát a všemu rozumět.

Milovníci zelené jsou prakticky založení, klidní, mírumilovní a trpěliví. Často býváte obdařeni léčitelskými schopnostmi – jen to zkuste a uvidíte.

Máte rádi společnost a jste všemu otevření? Pak bude vaší oblíbenou barvou zřejmě žlutá. Nechybí vám empatie a pozitivní myšlení, jste velice kreativní bytosti.

Kdo upřednostňuje hnědou, nezřídka se drží spíše při zemi, nejste zrovna ambiciózní a ani kariéra pro vás není až tak důležitá. Dokážete být nesmírně tvrdohlaví.

Když si libujete v oranžové barvě, dá se čekat, že oplýváte taktem a diplomacií. Jste veselí a ohleduplní, díky svojí nadměrné citlivosti býváte však často velmi zranitelní.

Šedá vyvolává neutrální dojem, proto k ní inklinují především nedůvěřiví, nerozhodní lidé, kteří na sebe nechtějí upoutávat pozornost, ale také ti, co jsou velice diskrétní.

Fialová barva prozrazuje vaši obdařenost nesmírnou intuicí a oduševnělostí. Pozor však na jistou nadřazenost, schopnost chápat tajemství života vás automaticky nečiní lepšími.

Věděli jste, že barvy mohou léčit? O tom ale až zase příště.

Filip Turek se tvrdě opřel do Fialy: ODS zradila svoje voliče a on je toho absolutní příklad

Související články

Další články

Nejnovější kauzy