Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Čarovný kamínek nemá princeznu: Kristína Spáčová hraje němou hraběnku Julii

Zdroj: Česká televize
+ Dalších 15 fotografií
pohádka
Páteční večer v televizi divákům ozvláštní netradiční pohádka Čarovný kamínek. Ta vznikla ze spolupráce České televize se slovenskou stanicí RTVS. Na rozdíl od většiny vánočních pohádek však v této není princezna, nýbrž němá hraběnka. Tu si zahrála mladičká Kristína Spáčová, pro kterou se jednalo o první velkou příležitost ve filmu.

Jméno Kristína Spáčová je zatím v Česku neznámé, není však pochyb o tom, že tomu brzy bude jinak. Mladá herečka je ještě studentkou, přesto už si zahrála v pohádce Čarovný kamínek, která byla na Slovensku štědrovečerní. U nás ji mohou diváci vidět už v pátek večer.

Kristína hraje v pohádce němou hraběnku Julii. „Moje postava se snaží změnit pohled člověka na přírodu a na vše živé, co se v ní nachází. Protože její bratr, hrabě Jindřich, se žene za penězi a pohodlností, která by mohla mít pro okolní přírodu katastrofální následky,“ uvedla Spáčová pro Českou televizi.

Stejně jako její postava, i herečka má blízko k přírodě. Právě o její ochraně by měla diváky pohádka poučit. „Pro mě je nejdůležitější jedno velmi aktuální téma, které je v dnešní době velmi důležité řešit. Je to ochrana přírody a všeho, co se v ní nachází. Jednou z myšlenek, kterou nám pohádka předá, je, že bychom si měli vážit toho, co nám příroda nabízí. Neměli bychom do ní bezcharakterně a bezdůvodně zasahovat. Často se říká, že je ten zásah nutný, že přírodě je třeba pouze dopomoci. Ale to není pravda, příroda naši pomoc nepotřebuje. Spíše my potřebujeme tu její,“ dodala Kristína.

Kristína Spáčová se serveru kultura.sme.sk svěřila, že ačkoliv vyrůstala v paneláku, rodiče ji vždy vedli k lásce k přírodě. Později si její rodina postavila dům na okraji města, kde se prý s přírodou sblížila ještě víc. Možná právě proto se tolik hodila na roli v pohádce Čarovný kamínek, za kterou je prý neskutečně vděčná. Podívejte se do galerie na její nejkrásnější fotky. Líbí se vám?

Související články

Další články