Trendy tagy Michaela Kudláčková očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Čarodějky mezi námi: Zapalte svíčku a pojďte se položit do magie!

Čarodějky mezi námi opravdu existují. Ale nejsou to žádné
exhibicionistky. Kouzlí tiše a soustředěně na bezpečném místě.
Zdroj: reprofoto youtube.com
Víte vůbec, co to magie je? Jak se dělí? A v čem nám může být prospěšná? Zapalte svíčku, uvařte čaj a ponořte se do těchto magických řádků.

Magie se tradičně rozděluje na černou a bílou, podle toho, jaký je záměr rituálu a s jakými silami pracujeme. Otázka etiky v magii je velice zapeklitá a neexistuje na ni jednoznačná odpověď. Pro některé je bílou magií pouze léčitelství, další připouštějí zhoubná kouzla v sebeobraně. Pojďme si oba druhy magie přiblížit.

Bílá magie se většinou zaměřuje na dvě oblasti. První je zlepšení stávajících vztahů – oživení vášně, obnovení věrnosti nebo ochrana vztahu před cizími vlivy. Patří sem také magie usmiřování a svým způsobem také veškeré rituály a kouzla na harmonický domov a pokoj v domácnosti.

Černá magie se týká všech ostatních případů. Jejím hlavním rysem je nedbalost svobodné vůle druhých lidí a morálky, a proto je také podstatně nebezpečnější. Většinou také využívá sil, s nimiž není radno si zahrávat, pokud čaroděj opravdu neví, co dělá. Často ji tedy provádějí profesionální čarodějnice na žádost svých klientů, neboť málokdo se do takového podniku sám pustí.

Pokud se chcete různé rituály, kouzla a triky naučit, není to v dnešní době vůbec žádný problém. Existuje mnoho skupin, které se zabývají vyučováním této magie a pořádají nejrůznější čarodějnické seance. Pokud budete k získaným vědomostem přistupovat s respektem, můžou vám zlepšit tyto rituály jakoukoli životní situaci. S černou magií a zákeřností v podobě prokletí, uhranutí atd. si není radno zahrávat. Magie má ovšem i další dělení, a to podle jejího účelu. Zde je přehled takového řazení.

Evokace

Jedná se o práci s entitami, které se mohou vyskytovat přirozeně, nebo být vytvořeny. V praxi je Evokace využívána pro Očarování, kdy jsou evokované entity vytvořeny, aby působily efekt v mágově pověření. Evokované entity najdou jisté uplatnění i v Divinaci, kdy jsou užity k získání informací pro mága.

Divinace

Zahrnuje všechny praktiky, kterými se mág snaží rozšířit své vnímání v magickém významu.

Očarování

Zahrnuje všechny praktiky, kterými se mág pokouší vtisknout svou vůli realitě.

Invokace

Invokace vytváří stavy inspirace nebo „posedlosti“, v jejichž průběhu může být prováděno Očarování, Divinace nebo případně Evokace.

Iluminace

Je záměrné sebeformování za pomocí magie a může zahrnovat invokaci, očarování a další magické praktiky.

Související články

Další články