Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Car Putin zase v akci. Kerčský most si prohlížel v bundě za 70 tisíc a západním autě

Putin chce v případě porážky uprchnout ze země.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Pokrytectví

Putinova propaganda neustále tvrdí, že sankce Západu jsou tamnímu režimu k smíchu a rozhodně nefungují tak, jak země nepřátelské ruskému režimu zamýšlely. Ruská federace se chvástá, že rozjíždějí nové továrny na automobily Moskvič, otevírají ruské obdoby fastfoodových řetězců a podobně. Při pohledu na jejich nejvyšší představitele je ale všem jasné, že nic není tak horké, jak to ruská propaganda uvaří. Sám Putin, jak se zdá, se všemožně vyhýbá ruským výrobkům a raději se pochlubí značkami ze Západu, jak upozornila agentura Reuters.

Vladimir Putin se včera projel po právě opravovaném Kerčském mostě, který byl před několika měsíci poškozen při výbuchu. Zatímco ruská tajná služba se totálně ztrapnila falešným obrázkem kamionu, který údajný výbuch způsobil, oficiální a uvěřitelné verze jsme se nikdy nedočkali.

Odborníci se přikláněli k tomu, že podobný výbuch nemohlo způsobit nic, co vybuchlo na vozovce. "FSB to dnes se záběry náklaďáku a rentgenovým snímkem epicky podělala," uváděl před časem twitterový účet Tpyxa News, který se zabývá aktuálním zpravodajstvím z ukrajinské fronty.

Putin na místě činu

Teď se Putin vydal na místo činu. Více než stav mostu všechny zajímal právě stav prezidenta Ruské federace a gesta, která vysílá do světa. Předmětem zkoumání byla samozřejmě jeho péřová bunda. Byl to ten samý luxusní model od značky Lora Piana, který stojí v přepočtu přes sedmdesát tři tisíc korun, jak píše Daily Mail.

Za pozornost také stojí, že Putin neusedl do auta nově obnovené značky Moskvič, která, jak se ukázalo, pouze prodává přeznačkovaná čínská auta, z nichž se cestou ze země skutečné výroby vymontuje motor, který se pak opět přidělá zpět - jak o tom psala třeba agentura Reuters. Jde o fintu, která kremelskému režimu umožní na auta přidělat štítek Made in Russia a svým lidem tvrdit, že jsou zase o něco soběstačnější.

Možná právě proto zvolil ruský prezident Putin raději limuzínu Mercedes za několik milionů korun. Že by mu ruské vozy nebyly dost dobré, nebo se prostě tamní režim bojí, že by třeba projížďka Moskvičem nemusela dopadnout podle vládních představ?

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Válka na Ukrajině

Válku na Ukrajině rozpoutalo Rusko ve čtvrtek 24. února 2022 v ranních hodinách.

V Rusku se o tomto aktu válečné agrese mluví jako o "speciální vojenské operaci na Ukrajině". Jde o vyvrcholení rusko-ukrajinské krize a zároveň největší konflikt na území Evropy od konce druhé světové války.

Mohlo by vás zajímat:

Volodymyr Zelenskyj | Vladimir Putin | Wagnerova skupina | Jevgenij Prigožin | Válka v Izraeli

Související články

Další články

Nejnovější kauzy