Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Čaputová vyhrála první kolo voleb na Slovensku! O prezidentské křeslo se s ní utká Šefčovič

Zdroj: Wikipedia
+ Dalších 5 fotografií
Slovenský prezident
Stačilo málo a zvítězila už v prvním kole. Prezidentské volby na Slovensku ovládla sympatická právnička Zuzana Čaputová (45), která získala 40,6 procent hlasů. Ve druhém kole ji se ziskem 18,7 procent vyzve eurokomisař Maroš Šefčovič (52).

První kolo prezidentských voleb na Slovensku skončilo jasnou převahou Zuzany Čaputové. Hlasovalo pro ni 40,6 procent lidí, její vyzyvatel ve druhém kole Maroš Šefčovič získal 18,7 procent hlasů.

Ačkoliv se očekávala volební účast převyšující 60 procent, nakonec k volebním urnám přišlo pouze 48,7 procent oprávněných voličů.

Čaputová je ráda, že ať druhé kolo dopadne jakkoliv, Slovensku nehrozí v Prezidentském paláci extremista. „Jsem ráda, že nebudeme muset, on ani já, čelit extrému,“ řekla po sečtení hlasů. Na post hlavy státu totiž kandidoval třeba i Marian Kotleba, který se v minulosti netajil symaptiemi k fašistickému Slovenskému štátu.

Odlišnou taktiku zvolil Šefčovič, který na Čaputovou zaútočil. „Určitě nechci bojovat proti zlu, jak je prezentované protistranou. Nechci dělit lidi na dobré a zlé, slušné a neslušné. Chci být prezidentem všech lidí na Slovensku,“ uvedl místopředseda Evropské komise s tím, že oba mají stejné šance na vítězství.

Druhé kolo prezidentských voleb na Slovensku proběhne v sobotu 30. března.

Související články

Další články