Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Čaputová dorazila do nemocnice za Zemanem: Prezident v pyžamu jí dal nádhernou kytici

Miloš Zeman jí předal nádhernou kytici.
Zdroj: Twitter J. Ovčáčka
návštěva

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová dorazila do Ústřední vojenské nemocnice, kde se setkala s prezidentem Milošem Zemanem. Poté ji čeká přijetí v Senátu. V pondělí hlavu státu navštívil premiér v demisi Andrej Babiš (ANO), ve středu odpoledne za ním přijede předseda ODS a kandidát na premiéra Petr Fiala. Návštěvy umožnilo pondělní přeložení prezidenta na lůžko dlouhodobé péče.

Čaputová do ÚVN dorazila kolem 12:15, přivítal ji podle zpravodaje ČTK ředitel hradního protokolu Vladimír Kruliš. Do Prahy přiletěla, na letišti ji přivítal s kyticí předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS).

Na schůzku se Zemanem měla Čaputová podle pravidel nastavených nemocnicí půl hodiny. Návštěva se musela prokázat platným očkováním, proděláním nemoci covid-19 nebo negativním testem. Dále musela mít nasazený respirátor nebo roušku. V jeden moment u pacienta mohou být maximálně dva lidé. Miloš Zeman předal slovenské prezidentce Zuzaně Čaputové krásnou kytici. Čaputová mu podle člena slovenské delegace přinesla med a balík čajů.

Zeman je hospitalizován od 10. října. Čaputová mu v dopise v polovině října popřála hodně zdraví a sil a rychlé uzdravení. V další korespondenci 28. října poblahopřála prezidentovi ke státnímu svátku. Podle webu slovenské prezidentky Zeman sám v dopise Čaputovou informoval o zlepšení svého zdravotního stavu a o tom, že může přijímat návštěvy.

Z nemocnice Čaputová odjede do Senátu, kde ji Vystrčil vyznamená Stříbrnou medailí předsedy Senátu. Slovenská prezidentka se setká i s novou předsedkyní Poslanecké sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou. V Senátu čeká Čaputovou také diskuse se studenty. Posléze položí kytici u památníku na Národní třídě, kde uctí nadcházející výročí sametové revoluce.

Související články

Další články