Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Cajthamlová spí se zrůdou: Její milý dluží, kam se podívá, a neštítí se s kumpány okrást seniorku žádající o úvěr!

Cajthamlová spí se zrůdou: Její milý dluží, kam se podívá, a neštítí se s kumpány okrást seniorku žádající o úvěr!
Zdroj: herminapress.cz , profimedia.cz, archiv

Kateřina Cajthamlová, národní dietoložka, co se bude brzy na ČT profilovat coby psycholožka, bude možná brzy sama zralá na psychologa, to až si nalije čistého vína a přizná si, že člověk, se kterým žije a o jehož zajímavém životě bezdomovce, obkladače a postrachu exekutorů eXtra psalo, je zřejmě naprostá lidská zrůda!

Petr Jedinák (50), o kterém dlouho tvrdila, že se seznámili přes inzerát, než se ukázalo, že mu jako psycholožka (!!) pomáhala vzpamatovat se z druhého rozvodu, je mimořádně zajímavý chlapík, za kterým zůstávají po celý život prázdné firmy, podivná eseróčka a věřitelé v podobě jednotlivců i institucí, kteří si na něj povětšinou nepřijdou, protože se jedná o bezdomovce s adresou na místním úřadě, přestože v reálu bydlí s Cajthamlovou v pronajatém bytě na zámku v Hostivici a jezdí luxusním vozem.

Redakce eXtra ale narazila na případ neuvěřitelného hyenismu úvěrové společnosti, jejímž je Jedinák jednatelem a která se zjevně na hraně zákona dopouští nejbrutálnější manipulace s žadateli o úvěr, jaká je vůbec možná a možná právně nepostižitelná, každopádně plně dokresluje, koho si paní doktorka pustila do života.

Sedmdesátiletá paní Renata Bělská (jméno je změněné, redakce zná identitu poškozené, ze zjevných důvodů ji ponechá nezveřejněnou, pozn. aut.) potřebovala půjčku, a tak se na inzerát v Blesku ozvala úvěrové společnosti Cordelia Capital (jednatel pan Jedinák), ale nepochodila, operátorka jí řekla, že je malá šance u důchodkyně, která není bonitní.

Za dva dny bylo ale vše jinak. Jako zázrakem (dejme tomu takovým, že si společnost zjistila, že důchodkyně vlastní byt) se jí ozval zástupce firmy, že by se přece jen patnáct tisíc našlo. Seniorka poděkovala s tím, že je hospitalizovaná, peníze nepotřebuje akutně, po návratu z nemocnice se ozve, ale zástupce byl neodbytný a nabízel se, že paní navštíví v nemocnici a sepíší smlouvu tam, což jí volal opakovaně po celý týden.

Po návratu z léčení tlak o poskytnutí úvěru pokračoval, a když žadatelka věc žádala ještě odložit, protože prakticky nemůže chodit, bylo jí nabídnuto, že ji zástupce firmy, pan Dvořák odveze k notářce do Slaného. Tam podepsala smlouvu o spotřebitelském úvěru, a protože ji podepsala u notáře, což není obvyklé (nechce-li vás někdo obrat o majetek, místo aby vám chtěl půjčit na úrok), byla smlouva okamžitě vykonavatelná, nezávisle na tom, zda je, či není v rozporu s dobrými mravy (v případě paní Bělské RPSN 70,42 %, úroková míra 29 %, úrok při opožděné smluvní platbě 500 Kč/den + další sankce), a paní dostala na ruku peníze, tedy ne všechny, něco přes dva tisíce činil na místě poplatek (!), který hradila ona.

A teď se podržte. Paní měla zjevně ne úplně dobře čitelnou smlouvu, dokonce si není jistá, zda ji měla vůbec, a p. Dvořák jí slíbil, že jí doveze osobně složenky na placení splátek, což se samozřejmě nestalo, byť na něj důvěřivá stařena, která není schopná cestovat MHD (neustále se jí podlamují nemocné nohy, chodí s obtížemi o holi) čekala hodinu v domě v průjezdu a pak sedíce na refýži, "aby ho neminula"… Nepřišel. Její vina. Neměla si půjčovat, řeklo by se.

To se událo 10. července tohoto roku. Následuje noční můra: poslední den v měsíci, sedm dní po splatnosti byl na katastru podán návrh na nařízení výkonu rozhodnutí zřízením zástavního práva na necelých 21 tisíc korun, z čehož je zjevné, že návrh na exekuci musel být podán ještě dříve!

Ještě pochybujete, že firma pana Jedináka měla zřejmě jediný úmysl, a to obohatit se na důchodkyni více, než je u půjčky běžné? Ano, nevadí. Firma následně podepisuje s paní Bělskou dohodu o narovnání. Vystresovanou a pod léky, které bere kvůli fyzickému i duševnímu stavu, ji k tomu donutí na parapetu pizzerie (!!!) a ví, proč to dělá, dohodou totiž dluh narůstá o dalších 49 tisíc… Následně se jí ozval další člověk poskytující úvěry, jistý pan Dujko, sdělil paní, že má exekuci na byt kvůli padesátitisícové půjčce a že jí pomůže dalším úvěrem se toho prvního zbavit. On i Dvořák ženu přesvědčovali o neférovosti toho druhého, mezi tím se možná mezi sebou skamarádili, až na nakonec Dujka ženě nabídl, že zprostředkuje prodej jejího bytu, zatímco Dvořák ji, stejně jako Dujka neustále tlačili ke zdi telefonáty, že dluh stále nabíhá. Až pak se žena obrátila na instituce, které se zabývají podobně postiženými.

Důchodkyně má dnes oprávněný strach, že přijde o nemovitost, ti, co v tom umí chodit, se snaží pomoci. A pak Jedinák?

Pomáhá lidem!!! To si alespoň myslí Cajthamlová: "Čím se živí Petr, vím a není to nic špatného. O tom, co říkáte, nevím nic a víte, mám pocit, že se z něj někdo spíše špatného člověka snaží udělat. Já bych řekla, že on se řadě starých lidí snaží spíše pomoci."

V telefonu působí dietoložka velmi klidně a přesvědčeně, ostatně o Jedinákovi coby brilantním manipulátorovi už takto eXtra v minulosti mluvilo s jinou ženou jeho života, která se ale obává pomsty, stejně jako jeho dvě přechozí manželky, z nichž jedna si jej s igelitovou taškou nastěhovala k sobě do domu, aby po rozvodu odrážela nájezdy exekutorů.

No, snad je to vše jen náš výmysl a paní doktorka si vybrala dobře Slíbila, že nám její Péťa zavolá. Těšíme se, chceme se ho totiž zeptat, zda dobře spí.

Vítěz Survivoru Tomáš Weimann: Lásku hledá marně. Přiznal, proč to nevyšlo se Žanetou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy