Dietoložka Kateřina Cajthamlová (51) radí, jak zhubnout, její přítel Petr (49) by si mohl z fleku otevřít výcvikový tábor pro úprk před exekutory.

Jen se jeho identita proflákla v bulváru, sbíhají se nám podněty od čtenářů, kteří měli s panem Petrem co do činění, a škodolibě nám posílají různé informace z veřejných rejstříků, které jasně dokazují, že ti drzejší z nás se se svými pohledávkami zase až tak trápit nemusí.

Jak to podle všeho vykutálenému podnikateli ve stavebnictví, toho času golfovému nadšenci a příležitostnému kšeftmanovi může procházet? Je to snadné:

1. Nic nevlastnit!

Pan Petr podle rejstříku motorových vozidel nevlastní vůz Chrysler, kterým s Cajthamlovou jezdí. Má pouze starou fabii, která je jeho jediným nepopiratelným majetkem!

2. Nebýt k zastižení

Pan Petr bydlí v pronajatém bytě v zámeckém areálu s vlastním dvorem určeným pro rezidenty, kde má trvalé bydliště, ale žádný majetek. Exekutor tak má smůlu.

3. Vše „nechat“ manželkám

Pan Petr má dvě děti z prvního manželství a jeho první žena, se kterou žil v pražských Řepích, o něm nechce ani slyšet. Podle zdroje eXtra v Exekutorské komoře vymáhali věřitelé některé pohledávky i na adrese jeho druhé manželky, se kterou žil do konce roku 2012 v Hostivici v jejím domě, do kterého se, dle všeho nemajetný, přistěhoval. Ta musela dle záznamů prokazovat, že ač uličník tvrdil, že společný majetek nechal jí, že ve skutečnosti žádný neexistoval a nemovitost vlastnila před vstupem do manželství. Exekutor ji podle našeho zdroje, dobře obeznámeného s případem, navštívil ještě několikrát i poté, co se v červnu loňského roku exmanžel odstěhoval s Cajthamlovou do hnízdečka lásky na Husovo náměstí v Hostivici, jen několik set metrů od původního bydliště.

4. Podnikat/ne­podnikat

Jméno partnera Cajthamlové figuruje v řadě subjektů s rozličnou činností a různými společníky, které často nevykazují aktivitu. Podle přátel páru pan Petr „podniká tak porůznu s tím, co zrovna sype“, ale přesto, že má na nákup a prodej zboží živnostenské oprávnění, „oficiálně“ tráví hodně času golfem a skoro žádný skutečným byznysem, ze kterého má dle všeho dluhy jak na odvodech, tak v bankovním sektoru, řada z nich je ale na společnostech, kde figuroval, nevymahatelná.

5. Nepřebírat!

Přestože vám stěhování z místa na místo a nepřebírání pošty technicky už moc nepomůže, neb pátým rokem existuje v ČR přenesená odpovědnost za doručení písemnosti na adresáta, v reálu se to stále ještě vyplácí. Tedy alespoň to tak vypadá, neb pan Petr nepřebíral často dříve a teď, když technicky přebírá, nemá z čeho umořovat. Ale tak než se zdržovat s pošťačkou, proč raději nechystat milé snídani do postele.

Snad tohle nebude číst paní doktorka. I když, alespoň by jí došlo, že až ji tenhle chlapec bude žádat o ruku, měla by odmítnout, nechce-li si pořádně zavařit.