Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Čágo, belo, šílenci slaví 48: Tereza Pergnerová se dokázala zvednout z absolutního dna

Tereza Pergnerová vsadila na pohodlí.
Zdroj: Martin Procházka / eXtra.cz
+ Dalších 8 fotografií
NAROZENINY

Populární moderátorka Tereza Pergnerová, která dnes slaví 48 let, prožívala život jako na horské dráze. Její hvězda začala brzy zářit, jenže stejně rychle spadla dolů a řadu let se pohybovala na absolutním dně. Pergnerová propadla drogám, pro iDNES přiznala, že je brala i v porodnici, nakonec se ale dokázala vyléčit a vrátila se zpátky do showbyznysu. 

Moderátorka Tereza Pergnerová se narodila v Praze. Během studií zamířila na pražskou hudební konzervatoř, tu ale nedokončila. V roce 1991 se však vydala cestou, která ji poté dostala na výsluní. Stala se moderátorkou.

Tereza Pergnerová a drogová závislost

Nejprve začala moderovat v rádiu Golem a do roku 1994 moderovala hitparádu MC1 na ČT. Následně se proslavila coby moderátorka hudební hitparády Eso, kterou se svou legendární hláškou Čágo, belo, šílenci uváděla až do roku 1998. O rok dříve moderovala i Českého slavíka.

Jenže slávu a peníze, které v té době měla, neunesla. Tereza Pergnerová začala bojovat s drogami a dostala se i k pervitinu nebo heroinu.

Drogy brala i v době, kdy se stala matkou. Jak uvedl portál kafe.cz, k dealerovi utíkala hned z porodnice. „Myslím, že není horšího okamžiku než rodit vlastní dítě a vědět, že vám běží čas absťáku. Že se pak probudíte, máte syna, víte, že se jmenuje Samuel, ale jediný, co skutečně řešíte, je, že nemáte dávku. Sestřičce jsem tehdy večer, asi s třiceti stehy na břiše, namluvila, že musím urgentně jet domů, že se tam něco přihodilo, a odběhla jsem si sehnat dávku,“ svěřila se pro idnes.cz.

Peníze potřebovala jako sůl, a tak nafotila odvážné fotky pro časopis Leo, za které dostala tři miliony korun. Ty pak utratila za drogy. „Od té doby jsem neměla odvahu se na ty snímky podívat, protože jsem přesvědčená, že by se mi zvedl žaludek,“ přiznala odvážně Tereza.

Comeback Terezy Pergnerové

Od Terezy tehdy dalo mnoho lidí ruce pryč, kdo na ni ale nikdy nezanevřel, to byla její maminka. Pergnerová se několikrát léčila, nakonec se ale z velkých problémů dokázala dostat.

Vrátila se i na televizní obrazovky a moderovala reality show VyVolení nebo Farma. Dostala se také na Frekvenci 1 nebo na Novu do pořadu Mise nový domov.

Tereza Pergnerová má dvě děti. Byla vdaná za Dalibora Korejse, kdo je ale otcem Samuela (22), je dodnes trochu záhadou, nejčastěji se mluví o Františku Vomáčkovi. Dceru Nathalii (14) má s Jiřím Chlebečkem, po jehož boku je spokojená už řadu let. „Můj muž je hrozně dobrý člověk, i když může působit jako mafián, má pohled, že i já se někdy leknu, a to ho znám léta. Je to ale nesmírně čestný chlap,“ řekla pro expres.cz.

Skromné narozeniny

Své 48. narozeniny hodlá oslavit jen tak obyčejně v rodinném kruhu, kde je jí ostatně nejlíp. "Žádná velká oslava se konat nebude, ale společný čas s rodinou je můj svět, kde je mi dobře," řekla eXtra.cz. A přání k narozeninám? To má Tereza letos jediné: "Přála bych si, abychom my oyčejní lidé přestáli náročné časy, které nás bezpochyby čekají."


Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy