Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Čágo bello, šílenci, Riskuj, Áčko: Zavzpomínejte, co jsme hltali v televizi minulé století!

+ Dalších 21 fotografií
25 let Novy
Je to přesně 25 let, kdy televize Nova zahájila vysílání a stala se první soukromou televizní stanicí u nás. Za éru jejího vysílání se na obrazovkách Novy vystřídalo nespočet zábavních, soutěžních i publicistických pořadů, které se vryly do paměti každého z nás a jsou tak úspěšné, že jejich vysílání pokračuje dodnes.

Eso

Velmi úspěšná hitparáda, kterou jako první moderovala Tereza Pergnerová Eso jsme vídávali každou sobotu dopoledne a za ty roky se pořad stal legendou. Hudební pořad Eso byl jedním z nejdéle vysílaných nováckých pořadů vůbec.

Vysílal se až do roku 2009 a vystřídalo se v něm mnoho moderátorů. Po Tereze Pergnerové to byli například kapela Lunetic, Vítek Havliš, Yemi A.D. V posledních šesti letech se moderování ujal Leoš Mareš (42). Úspěch ve sledovanosti za dob Terezy Pergnerové už nikdo nepřekonal.

Riskuj!

Vědomostní soutěž Riskuj! existovala od počátku vysílání Novy v roce 1994. Nejdříve se jmenovala Risk, později v roce 1997 se přejmenovala na Riskuj! Soutěž se vysílala až do roku 2006. Hlavní výhrou v prvních řadách byl automobil Škoda Favorit a jako první Risk moderoval Pavel Svoboda. Po něm převzal štafetu Ivan Vyskočil. V roce 1999 dostal pořad Riskuj! nový kabát a začal ho moderovat Jan Rosák.

Novoty

Zábavná show Petra Novotného odstartovala v roce 1997. Tato show lákala k obrazovkám velké množství diváků, kteří se díky vtipným historkám a bizarním kostýmům doslova řezali smíchy. V té době to byl originální a neotřelý pořad, u kterého se divák rád uvolnil.

Do pořadu si Petr Novotný zval ty největší české hvězdy, tudíž to byla estráda se vším všudy. Na obrazovkách se objevoval několik let. Později ho televize lehce modifikovala a přejmenovala na Dobroty, které byly několik dalších let také velmi úspěšné.

Áčko

Ve stejném roce jako Novoty se začal vysílat televizní pořad Áčko. Do této divácky úspěšné talk show se zvali hosté, kteří měli co říct. Prezentovali své složité životní situace, názory, zkušenosti a emoce. Do diskuze se zapojovali i odborníci. V moderování Áčka se vystřídali Pavlína Wolfová, Honza Musil, Martin Veselovský, Šárka Kubelková, Mirek Vaňura a Jarmila Balážová.

Česko hledá Superstar

V roce 2004 přišla Nova s naprosto novým konceptem zábavy, a to s pěveckou soutěží, která byla doslova revoluční. Fenoménu pěveckých talentových soutěží na Nově předcházela řada zábavních pořadů jako například Rozjezdy pro hvězdy s Karlem Šípem nebo DO-RE-MI se Sabinou Laurinovou a Pavlem Trávníčkem. Do Superstar se mohli hlásit mladí lidé ve věku 16 až 28 let. Předpokladem k vítězství nebylo jen to, aby člověk uměl zpívat, ale porota tehdy kladla velký důraz na pověstné charisma, které mělo pěvecký talent soutěžícího přesahovat.

První řada byla naprosto ojedinělá také díky proměnám, kterými účastníci prošli. Z premiérové řady vzešla jako vítězka Aneta Langerová, do zapomnění ale neupadli ani ostatní soutěžící, například Šárka Vaňková nebo Sámer Issa. První řadu moderovali Laďka Něrgešová (43) a Ondřej Brzobohatý (36).

Ulice

Nekonečný seriál, který se na obrazovkách televize Nova objevuje už od roku 2005. V seriálu se za 14 let vystřídalo nespočet postav a lidských osudů Každý večer se na Ulici dívá kolem 40 % diváků a to je důkaz toho, že je pořád hodně baví.

Jak dlouho se tento seriál bude ještě vysílat? Jisté je, že se jedná o jeden z nejúspěšnějších a nejojedinělejších projektů Novy všech dob.

Výměna manželek

Výměna manželek je reality show, která se začala vysílat už v roce 2005. Nyní už televize Nova vysílá jedenáctou řadu. Manželky, které si na deset dnů vymění rodiny a nechají si nahlédnout do soukromí, přitahují každou středu téměř milion diváků. Emoce, kterými je tato reality show prošpikovaná, jsou syrové, nenahrané a opravdové. A to je to, co diváky baví.

Související články

Další články