Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Byznysem jde tutová fáma: Kellner zřejmě během několika dnů ovládne O2 arenu! Neuvěříte, jak se má hala jmenovat!

Byznysem jde tutová fáma: Kellner zřejmě během několika dnů ovládne O2 arenu! Neuvěříte, jak se má hala jmenovat!
Zdroj: PROFIMEDIA.CZ

aktualizováno 17.52

Dnešní informace, podle které koupil miliardář Petr Kellner a jeho investiční skupina PPF tuzemskou Telefónicu, zřejmě není poslední bombou, kterou tento svérázný titán byznysu chystá.

Mimořádně dobře informovaný zdroj ze společnosti O2, která nově Kellnerovi patří, nás dnes informoval, že několik zaměstnanců společnosti už od včerejška shromažďuje podklady, jejichž charakter odpovídá tomu, že se Kellner chystá po nekonečném boji s dalším miliardářem Karlem Komárkem a jeho skupinou KKCG halu definitivně ovládnout.

Redakce eXtra zdůrazňuje, že se zatím jedná o nepotvrzené a neověřené informace, ale jejich zdroj má naší dlouhodobu důvěru a je obvykle velmi dobře informován.

Pozor, co se týče zainteresovaných subjektů, nenechte se zmást, víceúčelová, nejmodernější hala v zemi, ve které se bude za dva roky hrát další MS v hokeji, se sice jmenuje O2 arena, majetkově ale zatím nemá s telefonním operátorem, kterého si Kellner pořídil, nic společného.

"Pracovalo se tu na tom v noci na dnešek, pracuje se na tom dnes, po firmě jde zaručený drb, že Kellner dokonce chystá Komárkovi překvápko v podobě změny názvu na PPF arena. Jasně, na první pohled to nemá logiku, ale tady se to bere jako hotová věc," řekl nám zdroj s tím, že Kellner tlačí na to, aby se obchod uskutečnil v horizontu týdnů.

Hospodářské noviny přitom před týdnem zveřejnily informace o tom, že boj Kellnera s Komárkem o multifunkční klenot má po jejich dohodě pokračovat i poté, co se v "rozstřelu" obálkovou metodou měl radovat Kellner, který předložil vyšší nabídku. Podle zdroje HN se měli následně oba kohouti dohodnout na možnosti zvyšovat nabídky dál. Jiný zdroj ale listu tvrdil ne příliš věrohodnou variantu, podle které bude objekt odprodán třetí straně, či že dokonce bude pokračovat vratké partnerství PPF A KKCG ve společnosti Bestsport Arena, jež halu vlastní.

Teď to začíná vypadat, že informace, které se dostaly před týdnem ven, byly jen zastíracím manévrem po dohodě všech zúčastněných. Do poslední chvíle to přitom vypadalo, že Komárek, majitel Sazky, Kellnerovi halu nepřenechá. S halou měl podle HN velké plány, chtěl do ní přestěhovat sídlo Olympijského výboru, případně České unie sportu, a navíc je tu tradiční propojení Sazky a sportu. Podle HN se přitom skupina PPF několikrát nechala slyšet, že s podobnými aktivitami v případě ovládnutí rozhodujícího podílu nepočítá.

Vyjádření PPF je ovšem kategorické: "Nic z toho není pravda, jedná se o nesmysly," řekl nám tiskový mluvčí Radek Stavěl.

Tak uvidíme. My si myslíme svoje...

Lucie Borhyová terčem nebezpečného stalkingu. Neodbytný fanoušek překročil všechny hranice

Související články

Další články

Nejnovější kauzy