Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Kobe Bryant koronavirus Čína Počasí

Nejnovější kauzy

Byznys na Instagramu skončí? Sociální síť chystá velkou revoluci

Bez srdíček
Sociální síť Instagram chystá velkou změnu. Uživatelům se už nebudou ukazovat počty "lajků", v případě Instagramu srdíček. Ti, kteří si Instagramem vydělávají, tak mohou v budoucnu přicházet o peníze.

Patří mezi nejoblíbenější a nejrychleji rostoucí sociální síť. Můžete na něj nahrávat fotky, videa, sdílet své názory a především zvyšovat si sebevědomí. Ano, někteří lidé jsou na Instagramu doslova závislí a od úspěšnosti a oblíbenosti jejich profilu se odvíjí výše jejich sebevědomí nebo dobrá nálada. Teď by už tomu měl být konec. Instagram totiž přestane ukazovat kolika lidem se daný příspěvek líbí.

Podle odborníků je Instagram také nejvíce škodlivou sociální sítí. Vytváří závislost na „lajcích“, bez kterých by někteří už jen těžko fungovali.

„Instagram se chová jako drogový dealer. Každý lajk nám vstříkne do čelní kůry mozkové špetku dopaminu, což v nás vyvolává slast a následně závislost na této slasti,“ řekl televizi Nova odborník na sociální sítě a marketing Robert Němec.

„Instagram se chce zbavit pověsti tohoto drogového dealera. A také chce, aby firmy přestaly platit influencerům a začaly platit jemu. Influenceři si budou muset najít jiný způsob, jak prokázat svoji hodnotu,“ říká Němec.

„Chápu myšlenku, proč to instagram chce udělat, ale zase na druhou stranu. Pokud to lidi nebudou hodnotit podle lajků, tak to budou hodnotit podle komentářů, podle dosahu a určitě si najdou nějaké kritérium, podle kterého si řeknou, ten je na tom o něco líp,“ vyjádřila se k tématu odbornice na slovo vzatá influencerka a blogerka Nikola Čechová alias Shopaholic Nicol.

Otázkou zůstává, jak se s takovou změnou poperou například známé osobnosti, které jsou počty srdíček doslova posedlí. Možná dokonce ztratí motivaci k postování příspěvků, a to by byla velká škoda!

Související články

Další články