Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Bývalý šéf o Josefu Maršálkovi z Peče celá země: Zajímala ho sláva, nevzpomínám v dobrém

Josef Maršálek
Zdroj: ČT/Mikuláš Křepelka
+ Dalších 15 fotografií
EXKLUZIVNĚ
Porotce nové reality show Peče celá země Josef Maršálek je špičkovým cukrářem, který pekl i pro britskou královnu a sedm let v Londýně pracoval s těmi nejlepšími na světě. V soutěži působí mile a umí pochválit. Redakce eXtra.cz nyní mluvila s jeho bývalým zaměstnavatelem. Ten na spolupráci s Maršálkem nevzpomíná v dobrém.

Před dvěma lety se tehdy ještě veřejnosti neznámý cukrář objevil v internetovém pořadu DVTV a i autor tohoto textu tehdy pod vlivem rozhovoru navštívil kavárnu v centru Prahy, v níž jeho vychvalované dezerty zkusil na vlastní chuťové buňky. Byly fantastické.

Obvinění z nepravd

S Josefem Maršálkem si tehdy na place dobře popovídal, když ale nyní chtěl navštívit podnik znovu, zjistil, že v něm tento zcestovalý cukrář už rok a půl nepracuje. Co se stalo?

„Kavárna neskončila, dál pečeme, skončil pan Maršálek. On byl naším regulérním zaměstnancem v hlavním pracovním poměru, byl u nás manažerem a šéfcukrářem v jedné osobě. Už jsme si ale zvykli, že všem, zákazníkům i redaktorům, říkal, že je tu majitelem. Dokonce píše v knize, že je zakladatelem této kavárny. Můj podnik je tu přitom dvacet let, akorát jsme změnili název,“ sdělil redakci eXtra.cz majitel CakeShop Prague v Celetné ulici Aleš Blaha.

Čtěte také: Co vše Maršálek v životě prožil?

Frustrace

Ten je z rozchodu s Maršálkem rozmrzelý.

„Byli jsme kamarádi osmnáct let, známe ho od jeho samých začátků, víme o spoustě věcí z jeho života. Přestože můžeme mít neshody, jako cukrář byl a je špičkový. Akorát některé věci v podniku neprobíhaly tak, jak jsme si představovali,“ tvrdí.

Jaké? V tom s ohledem na bývalého kamaráda nechtěl být příliš konkrétní. „Řeknu vám jednu věc: měl vybudovat tým, měl být jeho lídrem. A v podstatě se tady dva roky řešilo jen to, aby byl celebritou. To nikdo z nás netušil. Místo toho, aby stavěl tým, pracoval na své popularitě. I zaměstnanci byli nešťastní, vůbec nechápali, co jeho působení zde mělo znamenat. Zavládla tu z něj frustrace,“ říká zklamaně bývalý Maršálkův šéf, který naznačuje i to, že podnik ani příliš dobře nešlapal, protože se z tržeb nedařilo ani platit úvěr na úpravy podniku.

Čtěte také: Kolegyně porotkyně Mirka van Gils exkluzivně o soutěži

Konec přátelství

Doteď prý nechápe, co se s mistrem cukrářem stalo. Po kritice ze dne na den skončil. „Jako majitel a kamarád jsem mu napsal přátelský e-mail, žádal jsem v přátelském duchu nějaké změny, ekonomické i další. Stačilo hrozně málo. Přišla mi ale jedna jediná věta odpovědi,“ popisuje jejich rozchod Blaha.

Teď už je díky Peče celá země konečně celebritou, kterou chtěl být. Napsal i knihu, v ní o nás vypouští informace, které nejsou pravdivé. Jestli se budu soudit? Zatím ne, i když nevím, kam až zajde. Myslím si, že jsou věci, které kdybychom chtěli řešit, tak s ním asi už nikdo žádné pořady nebude točit. Snad se ale ještě vzpamatuje a napíše nám někdy něco dobrého. Jsem životní optimista,“ dodává bývalý boss Jiřího Maršálka s tím, že přes zklamání bývalému příteli přeje, ať se mu daří.

Redakce eXtra.cz opakovaně kontaktovala i samotného cukráře, na zprávy ani volání ale nijak nereagoval.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy