Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Bývalý šéf Čepra neuspěl s odvoláním: Tomáš Kadlec si musí odpykat 7 let za mřížemi

Bývalý šéf Čepra neuspěl s odvoláním: Tomáš Kadlec si musí odpykat 7 let za mřížemi
Zdroj: profimedia
Rozhodnutí soudu
Pražský vrchní soud v pondělí potvrdil rozsudek nad Tomášem Kadlecem. Bývalý ředitel společnosti Čepro si za mřížemi musí odpykat sedm let. Souhrnný trest dostal za daňový únik a za dřívější porušení povinností při správě majetku státního distributora paliv.

Bývalý ředitel Čepra Tomáš Kadlec neuspěl s odvoláním, při kterém argumentoval tím, že soudy otočily důkazní břemeno a chtěly po něm, aby prokazoval svou nevinu. Pražský vrchní soud v pondělí potvrdil, že si Kadlec bude muset ve vězení odbýt sedmiletý trest za daňový únik a za dřívější porušení povinností při správě majetku státního distributora paliv.

Součástí pravomocného verdiktu je i půlmilionový peněžitý trest. Pokud ho Kadlec nezaplatí, za mřížemi stráví další půl rok navíc.

"Skutková zjištění nalézacího soudu jsou správná, jednoznačná a nevznikají zde žádné pochybnosti. Můžeme tady hovořit o naprosté jistotě," uvedl podle Novinek předseda odvolacího senátu Stanislav Králík.

Kadlec podle obžaloby nepřiznal a nezdanil zhruba 35 milionů korun, které mu přišly na soukromý švýcarský účet v dobách, kdy šéfoval společnosti Čepro. Zahraniční bankovní účet si nechal založil dva měsíce poté, co nastoupil do funkce ředitele Čepra. Mezi roky 2003 a 2004 mu na účet přicházely vysoké částky v dolarech a eurech od společností General Parcel Europe a lichtenštejnské Shira Ansalt. Policii se detailní informace o původu zaslaných částek nepodařilo zjistit, protože se firmy následně zrušily.

Tomáš Kadlec svoji vinu odmítá a tvrdí, že se jednalo o půjčky, které později vrátil, a proto peníze nezdanil. "O půjčku v žádném případě nešlo a už vůbec ne o půjčku uzavřenou za okolností, které se obžalovaný inženýr Kadlec snažil v rámci své obhajoby předstírat," oponoval soudce.

Bývalý šéf Čepra si už nyní odpykává trest za nevýhodné obchody zrealizované ve firmě zajišťující především přepravu, skladování a prodej ropných produktů. Podniku musí společně s bývalým obchodním ředitelem Alexandrem Houškou nahradit škodu ve výši 260 milionů korun a navíc úroky.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy