Tessa Ratajczyk (31) přišla před třemi lety po rozvodu o dítě a byla závislá na drogách. Situaci ještě zhoršoval její tehdejší přítel Christopher, který byl podobně jako ona narkoman. Tessa se ho jednoho dne rozhodla opustit a začít svůj život s čistým štítem. Zhrzený muž s ní měl ale jiné plány.

Když si k němu přišla pro zbytek věcí, dostal záchvat vzteku a do obličeje jí chrstl průmyslové čistidlo. Popadl zapalovač a Tessu zapálil.

„Ta bolest byla neskutečná,“ popisuje Američanka moment hrůzy. „Pořád mám do paměti vrytý svůj křik. Zatímco jsem hořela, on pokojně opustil dům. Nemohla jsem uvěřit, že mě tam tak nechal.“

Její křik přivolal sousedy, kteří ihned zavolali záchranku. V nemocnici ležela Tessa dva měsíce v kómatu a lékaři jí dávali jen třicetiprocentní šanci na přežití. Na 58 % těla utrpěla popáleniny třetího stupně, kvůli nimž až do dnešního dne podstoupila už osmnáct operací.

Žena se za své tělo styděla a hlavně si nedokázala představit, že by mohla v budoucnu důvěřovat dalšímu muži. Nakonec se ale přece jenom dočkala happyendu. Poznala se s Randym Ratajczykem, kterého si letos v březnu vzala a společně čekají dítě.

„Ještě nikdy jsem nebyla tak zamilovaná. Díky Randymu se cítím znovu krásná. Také Patience je se mnou skoro každý den. Tyto Vánoce budou moje nejšťastnější – čekáme miminko a jsme celá rodina pohromadě. Za nic na světě bych je nevyměnila,“ uzavírá své vyprávění konečně šťastná Tessa.