Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Bývalý přítel heroinové Katky: Pobodal kamaráda a dnes je z něj jiný člověk

Bývalý přítel heroinové Katky: Pobodal kamaráda a dnes je z něj jiný člověk
Zdroj: archiv
+ Dalších 19 fotografií
EXKLUZIVNĚ
Mnozí mají v paměti dokument s názvem Katka, který vznikl pod režisérskou taktovkou filmařky Heleny Třeštíkové. Časosběrný dokument mapuje život Katky Bradáčové a jejího marného souboje se závislostí na droze. Ale také její partnerské životy. Třeba vztah s Ladislavem Hrdinou, se kterým ve snímku prožívá heroinovou lásku. Redakce eXtra.cz zjistila, jak bývalý přítel, který se krátce v dokumentu objevil, dnes vypadá.

Katčiny lásky byly vždy složité. "Láska feťáků je jiná než lidí, kteří nejsou závislí. Prvotní vždy je sehnat dávku," řekl před časem redakci eXtra.cz dnes už bývalý přítel Jirka, se kterým Katka 3 roky žila v kanále na pražské Invalidovně.

Dnes už má Katka jiného přítele. Jmenuje se Ivo a Katka s ním žije na okraji Prahy. Když se ale vrátíme zpět v čase, Katka v době, kdy se začal natáčet dokument, zprvu žila s přítelem Láďou, který s ní na sklonku 90. let vystupoval i před kamerou. V pražských ulicích s ním prožívala svou heroinovou lásku. Její život se ale scvrkával do bezvýchodného koloběhu krádeží, shánění drogy, chvíle svobodného štěstí a znovu dalších krádeží, jinými slovy řečeno „dělání peněz“, jak se lidově mezi narkomany říká. Když se s Láďou rozešla, stala se pro ni hlavním zdrojem peněz prostituce.

Katčin příběh, který eXtra.cz mapuje, je stále stejný. Ráda by se vymanila ze závislosti, ale její pokusy končí vždy neúspěšně.

Život Ládi Hrdiny po rozchodu nabral zcela jiný spád. V roce 2004 byl odsouzen ke třináctiletému trestu odnětí svobody, a to za to, že pobodal svého kamaráda. Důvod? Pervitin. Oběť útoku na odsouzeného čekala tehdy ještě s jedním mužem v pražském Braníku. Hrdina tam za nimi přijel se svou přítelkyní. Část dávky si vzal a chtěl ji dát také družce. S tím však muž nesouhlasil, protože dal za drogu nejvíce peněz. "Nechtěl jsem mu to dovolit a začali jsme se hádat," vypověděl tehdy pobodaný muž. "Sundal jsem si bundu a řekl mu, že si to klidně vysvětlíme. Vytáhl ale z rukávu nějaký nůž a bodl mě do krku," popsal útok Hrdiny muž, který jen o vlásek unikl smrti.

Láďa Hrdina byl v minulosti pěkné číslo. A především recidivista. Byl odsouzen například za zranění policisty a za jiné pobodání dalšího muže. Jak dnes muž, se kterým Katka jednu etapu života žila, vypadá, se podívejte do galerie.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy