Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Bývalý právník heroinové Terezy: Teď se o ni opravdu bojím, modlím se!

Zdroj: Facebook.com
+ Dalších 7 fotografií
Už téměř tři čtvrtě roku uplynulo ode dne, kdy pákistánští celníci na letišti Láhauru zadrželi tehdy jednadvacetiletou Češku Terezu H. Pohledná blondýna, která pochází z Uherského Hradiště, měla u sebe v příručním zavazadle devět kilogramů heroinu. Zapsala se do dějin jako patrně nejslavnější česká pašeračka. Několik měsíců denně plnila stránky jak českých, tak pákistánských novin. V současné době je z kdysi naprosto neznámé dívenky téměř celebrita, která ale stále ve vazbě čeká na svůj ortel. Neméně se ale touto "heroinovou kauzou" proslavil i její dnes již bývalý právník Čaudhrí Džavád Zafar. "Případ Terezy H. stále sleduji," říká pro eXtra.cz sám sebou velice uznávaný obhájce. Co dalšího směrem k exklientce vzkázal?

Čaudhrí Džavád Zafar se v minulosti proslavil tím, že se na případu své klientky snažil co nejvíce vydělat. A to doslova! Pákistánský právník dokonce českým médiím nabízel velice citlivé informace týkající se jeho klientky.

I na videích u soudu působil spíše jako herec, který si svou roli užívá a je rád středem pozornosti. Neustále opakoval, že je nejlepší právník v zemi a jestli má Češka Tereza nějakou šanci na svobodu, tak v něm!

Krátce poté, co se ukázalo, že Zafar je spíše obchodník než právník, se ho Tereza zbavila a našla si jiného obhájce. Zafar tehdy působil zaskočeně. Proč by si jeho klientka vybírala někoho, kdo je podle jeho slov horší než on sám?

Zášť vůči své klientce po několika měsících od oficiálního rozchodu necítí. „Přeji jí jen to nejlepší. Rozešli jsme se v dobrém a nemám s ní nejlepší problém,“ říká pro eXtra.cz právník, jehož popularita v posledních měsících logicky klesla.

Terezina kauza ho dokonce tak pohltila, že osud své exklientky sleduje nadále. „Už ale samozřejmě mnohem méně,“ podotýká.

Situace kolem české pašeračky se ale v posledních měsících takřka nemění. Stále čeká na ortel a chodí k soudu v podstatě jen proto, aby si opět vyslechla, že se vlastně nic nedozví.

Stále ale platí, že jí hrozí velmi vysoký trest. Nejčastěji se hovoří o minimálně deseti letech v pákistánském kriminále. Kdyby nebyla cizinka, tak by pravděpodobně dostala i trest smrti, jelikož Pákistán je znám tím, že drogové pašeráky většinou popravuje.

Sám Zafar doufá, že jeho klientka dostane co nejnižší trest. Ideální by pro ni bylo, aby si ho odpykala v České republice, kde hygienické podmínky ve věznicích nejsou tak děsivé jako v Pákistánu.

„Modlím se za ni,“ říká Terezin bývalý právník. „Ale obávám se, že dostane vyšší trest,“ dodává.

Mohlo by vás zajímat

Další články