Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Bývalý NHL hráč Michal Sýkora se topí v dluzích: Přišel o dva baráky, miliony dluží i svým hokejovým kamarádům

Michal Sýkora dluží peníze i Vladimíru Růžičkovi.
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
Dluhy

Tohle se moc nepovedlo. Michal Sýkora (49) v minulosti zářil na ledě, stal se dvojnásobným mistrem světa a hrál v NHL. Hokejová kariéra se mu dařila, ovšem po byznysové stránce už tolik ne. Jak informoval Blesk, Sýkora se topí v dluzích kvůli svému podnikání se zlatem. Peníze po něm navíc chtějí i jeho kamarádi z řad známých hokejistů. 

Ještě v roce 2016 se zdálo, že je vše v pořádku. Bývalý hokejista a NHL hráč Michal Sýkora a starší bratr hokejisty Petra Sýkory stál v čele společností MPM Invest a The Golden Investment, které obchodují s drahými kovy a se šperky. Společnosti měly obrat v řádu stamilionů a Sýkorovi se dařilo.

Je to tvrdá práce. Podobně jako ve sportu. V něm platí, že bez tréninku určitě nevyhrajete. Ale to, že trénujete, ještě nemusí znamenat, že opravdu i vyhrajete. A v podnikání je to to samé. Sport mě ale naučil bojovat a nevzdávat se,“ prozradil v roce 2016 v rozhovoru pro iDnes.

Obrovské dluhy

Obchod podle informací Blesku Sýkora poté rozšířil i do Asie. Jenže podnikatel měl následně narazit u jednoho z obchodních partnerů, a tak přišel o 100 milionů korun. Nejdříve se dlužnou částku snažil splácet sám, půjčoval si od kamarádů i lichvářů, ale nakonec i to přestalo stačit.

Dle Blesku je na firmy Michala Sýkory vyhlášen konkurz, sám bývalý hokejista kvůli tomu přišel o dva baráky. Trenérovi Vladimíru Růžičkovi (59) má dlužit přes dva miliony korun, hokejistovi Robertu Kousalovi (32) dluží přes čtyři miliony korun, Tomáši Kubalíkovi (32) dluží přes milion korun, od Jaroslava Hlinky (46) si půjčil přes osm set tisíc korun a od Romana Červenky (37) dokonce přes dvacet pět milionů korun. Jmen, od nichž si napůjčoval, je však mnohem víc.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy