Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Bývalý muž Nadi Urbánkové šokuje: Dceru mi unesla, nevím ani, zda je moje, stěžuje si Nemejovský

Jana Fabiánová s maminkou.
Zdroj: Profimedia
+ Další 3 fotografie
Otcovství

Zesnulá zpěvačka Naďa Urbánková (†83) měla jedinou dceru, a to Janu Fabiánovou (43). Její otec Jan Nemejovský (79) s médii příliš nemluví, ovšem nyní udělal pro Blesk výjimku. Po smrti legendární zpěvačky promluvil nejen o tom, že mu bývalá žena dceru unesla do Švýcarska, ale i o tom, že ani neví, zda je skutečně jeho. 

Herec Jan Nemejovský bývá skoupý na slovo, ale po smrti bývalé ženy Nadi Urbánkové udělal výjimku. S Naďou se vzali v roce 1976, ovšem manželství příliš dlouho nevydrželo. Rozvod přišel o osm let později.

V průběhu trvání svazku se jim narodila dcera Linda Nemejovská, která se nyní jmenuje Jana Fabiánová. Když bylo Janě dvanáct let, Naďa ji vzala a přestěhovala se s ní do Švýcarska, což Jana Nemejovského šokovalo. „Za bolševika byly poměrně solidní zákony týkající se dětí. A v nich stálo, že i když jsou rodiče rozvedeni, druhý rodič musí dát souhlas, když ten první chce vzít dítě do zahraničí,“ prozradil pro deník Blesk.

Pochybnosti Nemejovského o otcovství

Urbánková tehdy odcestovala do Švýcarska za svým třetím mužem, dětským lékařem Josefem Havlíkem (†87). Téměř rok o nich Nemejovský nic nevěděl, až později mu zavolali její přátelé a on musel dodatečně podepsat souhlas. „Ten poté antidatovali. Tak to jen pro obrázek,“ nechal se slyšet.

Nemejovský věří, že je Jana jeho dcera, ovšem nějaké pochybnosti přeci jen má. „Nevím, jestli je Jana moje dcera. Rozhodně tomu ale věřím,“ prozradil pro Blesk. Nakonec ještě dodal, že s Janou není v kontaktu již nějakých dvacet let. „Neozvala se, ani když Naďa začala mít velké zdravotní problémy,“ dovysvětlil ještě herec.

Úmrtí zveřejnila Fabiánová

Naďa Urbánková zemřela v pátek 3. února. Informace o úmrtí zveřejnila její dcera Jana na Facebooku: „S nekonečnou bolestí v srdci s vámi musím sdílet tu nejsmutnější zprávu. Moje milovaná maminka, zpěvačka, herečka a pětinásobná Zlatá slavice, paní Naďa Urbánková, zemřela včera večer 3. 2. 2023 ve věku 83 let na komplikace spojené s rakovinou a nedávno prodělaným onemocněním covid-19.“

Související články

Další články