Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Bývalý člen kapely Ready Kirken se dopustil podvodů za miliony: Vyšetřuje ho policie!

Byl baskytaristou kapely Ready Kirken.
Až 8 let vězení hrozí muži (39) z Borohrádku na Rychnovsku za milionové podvody a zpronevěru. Podle informací ČTK se má jednat o bývalého baskytaristu kapely Ready Kirken Ondřeje Herolda. Ten byl zatčen loni v Irsku.

Herold měl poškodit 7 lidí celkově ve 13 případech, hovoří se škodě v hodnotě 7 milionů korun. Kapela se od trestných činů bývalého člena distancuje. O případu informovala mluvčí rychnovské policie Alena Kacálková.

„Celková škoda, kterou podezřelý muž spáchal, dosahuje částky 7,5 milionu korun, 4,5 milionu korun za podvod a tři miliony korun za zpronevěru," uvedla Kacálková.

„Půjčoval si různé finanční částky s vědomím, že je ve špatné finanční situaci a nebude schopen půjčky v dohodnutém termínu splatit,“ dodala. Herold měl dokonce prodat ochrannou známku kapely Ready Kirken.

Kromě toho si vydělával i pochybným prodejem automobilů. „Auta podezřelý získával do pronájmu od jednatelů či zástupců autorizovaných prodejců, které přesvědčil o tom, že je bude používat jako reklamu svoji i jejich. Vozidla měl pronajatá na dobu určitou se smluvní podmínkou, že nesmí vozidlo pronajmout ani prodat. Během pronájmu tři z nich prodal za statisíce korun třetí osobě, aniž pronajímatelům cokoliv sdělil či uhradil,“ řekla dále Kacálková.

Související články

Další články