Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Bývalá primátorka Prahy Krnáčová má rakovinu. Kvůli zhoubné nemoci přišla o ňadro

Bývalá primátorka Prahy Krnáčová má rakovinu. Kvůli zhoubné nemoci přišla o ňadro
Zdroj: Facebook
Nemoc
Adriana Krnáčová v minulých měsících překvapila veřejnost sestřihem na ježka. Jak se ale ukázalo, nový účes měl smutné opodstatnění. Bývalá primátorka Prahy totiž trpí rakovinou prsu, což zjistila v létě. Od té doby se zrádnou nemocí bojuje, kvůli ní ale přišla o ňadro.

„O rakovině prsu jsem se dozvěděla tak, že jsem šla ke svému lékaři s tím, že mě bolí pravé rameno. Nemohla jsem hýbat rukou při sportu. Pozval mě na ultrazvuk a tam mi řekli, že se mám urychleně objednat na vyšetření, že to nevypadá dobře,“ svěřila se Adriana Krnáčová v rozhovoru pro Blesk.cz Premium.

Člověk musí bojovat

Někdejší primátorka Prahy tak začala okamžitě jednat. "Získala jsem všechny výsledky a konzultovala to s paní profesorkou. Ona mi řekla, že ta šance tam určitě je, ale není veliká. Tak jsme se hned pustily do brutální léčby. Snažila jsem se to zvládnout," popsala Krnáčová v rozhovoru.

S nemocí tak bojuje od léta, přesto stále nemá vyhráno. Kvůli léčbě navíc přišla o ňadro. "Ale to je to nejmenší. Člověk musí bojovat a musí to přežít. Část procesu uzdravování je v hlavě,“ věří bývalá politička.

Zatím není vyhráno

Řada lidí se divila, že Krnáčová nepokračovala v kariéře političky a stáhla se do ústraní. Nakonec ale potvrdila, že to bylo právě kvůli nemoci. „Nechtěla jsem tím obtěžovat lidi kolem a nedokázala jsem o tom s nikým mluvit. Stačí, když tím byla zatížena má rodina a partner, kterým moc děkuji,“ vysvětlila Krnáčová.

Ta v rozhovoru pro Blesk.cz Premium také potvrdila, že ačkoliv není nic vyhráno, je vše zatím na dobré cestě. „Čeká mě ještě další měsíc a půl ozařování preventivního charakteru. Doufám, že už se to nevrátí,“ dodala.

Adriana Krnáčová se jako členka hnutí ANO stala primátorkou Prahy v roce 2014 . Ve funkci setrvala čtyři roky. V roce 2018 pak oznámila, že nebude kandidovat v komunálních volbách a že zůstane řadovou členkou hnutí ANO.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy