Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Bývalá Miss Monika Žídková bude jednou z krajských zastupitelů: Získala více než 2 tisíce hlasů

Bývalá Miss Monika Žídková bude jednou z krajských zastupitelů: Získala více než 2 tisíce hlasů
Zdroj: Profimedia
modelka v politice
Bývalá Miss České republiky 1995 a pozdější Miss Europe Monika Brzesková (za svobodna Žídková) byla zvolena za KDU-ČSL do zastupitelstva Moravskoslezského kraje. Podle Moniky komunální politici do krajského zastupitelstva jednoznačně patří.

Monika Žídková, provdaná Brzesková, se dostala do povědomí veřejnosti v roce 1995, kdy zvítězila v soutěži krásy Miss České republiky. Následně Českou republiku reprezentovala na mezinárodní soutěži krásy Miss Europe, kde také zvítězila. Teď se Monika už modelingu nevěnuje. Zaměřila se totiž na politiku.

Krajská zastupitelka

Bývalá Miss České republiky byla zvolena za KDU-ČSL do zastupitelstva Moravskoslezského kraje. Monice, která je od roku 2014 starostkou města Kravaře na Opavsku, se podařilo získat 2 617 preferenčních hlasů, což jí vyneslo na druhé místo hned za lídra Lukáše Curyla.

"Oslovili mě lidé z KDU-ČSL a nabídku jsem přijala. Myslím si totiž, že komunální politici do krajského zastupitelstva jednoznačně patří už jen pro svoji zkušenost z radnic. Spousta věcí, které řešíme, je s krajem propojena a já mám s vedením našeho kraje velmi dobrou zkušenost," svěřila Právu Brzesková.

Monika si není jistá, zda popularita spjatá se soutěžemi krásy může přinášet výhody v politických směrech. "Těžko říct. Vzhledem k tomu, že už delší dobu nepoužívám příjmení Žídková, tak si to spousta lidí možná ani nespojí," řekla.

Někdejší Miss Europe se do vysokých funkcí ve vedení kraje prozatím nehrne. "O nabídkách se teprve jedná, ale já bych se zatím chtěla soustředit zejména na starostování. Takže neříkám ne, ale i ten kraj si musíte nejprve osahat," doplnila.

Související články

Další články