Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

Bývalá dětská hvězda Roman Čada: Co dnes dělá a jak vypadá “Prcek” z filmu Můj brácha má prima bráchu?

Roman Čada se dnes herectví nevěnuje.
+ Další 2 fotografie
Romana Čadu si jistě mnozí z vás pamatují jako představitele „prima“ bráchy Martina Pavelky, jemuž se v komedii Můj brácha má prima bráchu přezdívalo Prcek. Bývalá dětská hvězda u filmu vydržela do vysoké školy, poté hereckou branži opustila. Proč se tak rozhodl a čím se dnes živí?

Od natáčení oblíbeného snímku režiséra Stanislava Strnada Můj brácha má prima bráchu sice uplynulo už 43 let, ale na televizních obrazovkách se s ním můžete setkat pravidelně i dnes. Kam zmizela jeho hlavní hvězda, bývalý herec Roman Čada, který si v komedii zahrál mladšího bratra, Martina Pavelku?

Čada začal hrát v deseti letech, kdy jej objevila režisérka Drahomíra Králová. Čada byl pěkný rebel, domů nosil dvojky z chování a učitelky ho zrovna v lásce neměly. Jeho charakter se přesně hodil do filmu Přijela k nám pouť, jímž odstartoval svou krátkou kariéru.

Mnohem větší ohlas ale získala jeho role ve veselohrách Můj brácha má prima bráchu a v pokračování Brácha za všechny peníze. Ačkoliv měl možnost objevit se po boku velkých herců, jakými byli Vladimír Menšík, Zdeněk Řehoř nebo Slávka Budínová, nebyl si jistý, zda chce u filmu setrvat. Byl tlačen k tomu, aby se věnoval herectví nebo režii, ale nakonec se rozhodl odejít. Filmařské prostředí mu připadalo vůči dětem bezohledné.

Od mládí tíhl k technice, a tak se rozhodl pro studium elektrotechnické fakulty. Svému oboru se věnuje dodnes, navíc miluje lodě a moře. S manželkou, s níž také pracuje na proměnlivosti srdeční frekvence, žijí v nízkoenergetickém domě, který sám navrhl.

Bývalou dětskou hvězdu Romana Čadu a populární film Můj brácha má prima bráchu si můžete připomenout již tuto neděli 23. září v 16.45 na TV Nova.

Mohlo by vás zajímat

Další články