Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Bývalá anorektička se po letech hladovění uzdravila: Zachránila mě tahle jediná věc, říká!

Emelle Lewis tehdy a dnes.
Zdroj: archiv
+ Další 4 fotografie
Emelle Lewis z anglického Huddersfieldu bylo teprve 15 let, když začala mít poruchy s příjmem potravy. Dnes je jí 22 let a vypadá skvěle, jenomže roky hladověla, byla v nemocnicích, rodiče se strachovali o její život a přátelé nechápali, co se děje. Emelle spadla do anorexie a nezachránili ji doktoři ani rodina.

Pomohly až sociální sítě, konkrétně Instagram. Emelle se totiž chtěla uzdravit, ale neměla motivaci. Až když si našla proměny dívek a jejich zápisky boje s anorexií, tak si uvědomila, že chce jejich řady doplnit a uzdravit se.

Anorexie vypukla už na střední škole, kde bylo její sebevědomí na bodě nula. Myslela si o sobě, že je ošklivá a tlustá. Stala se závislou na projímadle, jedla jen salát a rýžový chleba. Navíc neustále cvičila. Třeba do čtyř do rána, dokud nepadla vyčerpáním.

Její váha spadla na 30 kg a musela být hospitalizována. „Ani tehdy jsem se nechtěla anorexie vzdát,“ popsala serveru Daily Mail. Všechno změnily až příběhy ostatních dívek na Instagramu. Emelle hltala jejich proměny a chtěla být jako ony.

„Vzpomínám si na den, kdy jsem jenom ležela v posteli a cítila jsem, že umírám. Říkala jsem si, že jsem ve svém životě ničeho nedosáhla, ale nechtěla jsem, aby to takhle skončilo. Slíbila jsem si, že budu bojovat a zotavím se.“

Začala posilovat a postupně přidávala víc jídla do svého jídelníčku. Po 17 měsících skončila na šesti jídlech za den! Prý se nikdy necítila lépe a svým příběhem se snaží motivovat další nemocné dívky.

Podívejte se na další příběhy dívek, které se dostaly z anorexie.

Související články

Další články