Pomohly až sociální sítě, konkrétně Instagram. Emelle se totiž chtěla uzdravit, ale neměla motivaci. Až když si našla proměny dívek a jejich zápisky boje s anorexií, tak si uvědomila, že chce jejich řady doplnit a uzdravit se.

Anorexie vypukla už na střední škole, kde bylo její sebevědomí na bodě nula. Myslela si o sobě, že je ošklivá a tlustá. Stala se závislou na projímadle, jedla jen salát a rýžový chleba. Navíc neustále cvičila. Třeba do čtyř do rána, dokud nepadla vyčerpáním.

Její váha spadla na 30 kg a musela být hospitalizována. „Ani tehdy jsem se nechtěla anorexie vzdát,“ popsala serveru Daily Mail. Všechno změnily až příběhy ostatních dívek na Instagramu. Emelle hltala jejich proměny a chtěla být jako ony.

„Vzpomínám si na den, kdy jsem jenom ležela v posteli a cítila jsem, že umírám. Říkala jsem si, že jsem ve svém životě ničeho nedosáhla, ale nechtěla jsem, aby to takhle skončilo. Slíbila jsem si, že budu bojovat a zotavím se.“

Začala posilovat a postupně přidávala víc jídla do svého jídelníčku. Po 17 měsících skončila na šesti jídlech za den! Prý se nikdy necítila lépe a svým příběhem se snaží motivovat další nemocné dívky.

Podívejte se na další příběhy dívek, které se dostaly z anorexie.