Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Být stále mlád: Alphaville míří do Prahy, zpěvák promluvil o Gottovi a českých knedlících

Alphaville míří do Prahy: Marian Gold promluvil o Gottovi
Zdroj: profimedia, koláž eXtra
+ Další 2 fotografie
rozhovor

Tvůrci nesmrtelného hitu Forever Young míří do Česka. Německá kapela Alphaville, jejíž song si vypůjčil i Mistr Karel Gott (†80), odehraje svůj koncert v polovině listopadu v pražské Lucerně. Redakci eXtra.cz se ještě před vystoupením podařilo spojit s frontmanem skupiny Marianem Goldem. Nejen že promluvil o Praze, ale i o setkání s  několikanásobným Českým slavíkem.

Debutové album německé skupiny Alphaville s názvem Forever Young vyšlo v roce 1984. Už v té době šlo o velmi úspěšný hit, který do češtiny později přezpíval i Karel Gott. Cover verzí však vyšlo více. Gott si píseň zazpíval spolu s německým rapperem Bushidem (Für immer jung) i s českým moderátorem Leošem Marešem (Být stále mlád).

Nesmrtelný song opět rozezní Prahu a při té příležitosti jsme se spojili se zpěvákem Marianem Goldem, který jako jediný zbyl z původní sestavy úspěšné kapely.

Není to poprvé, co vás čeští fanoušci uvidí v Praze. Jak se vám líbí naše hlavní město?
Praha je naprosto nádherná, solitér. Je to radost vychutnávat si všechny její zázraky. Historické centrum nabízí spoustu skvělých míst k návštěvě. Je skvělé, že stejně jako v Paříži jsou všechna tato místa v docházkové vzdálenosti.

Máte nějaké oblíbené české jídlo?
Miluju české knedlíky a bramboráky, ke kterým se podávají všelijaké lahodné omáčky.

Karel Gott byl skvělý přítel

Vaši nejznámější píseň Forever Young nazpíval i náš legendární zpěvák Karel Gott...
Karel byl skvělý přítel a fantastický umělec. Moc mi chybí. Pro Alphaville je velkou ctí, že si vybral právě naši píseň.

Setkal jste se s ním více než jednou?
Ano, párkrát jsme se potkali. Vzpomínám si, že když Alphaville slavila 25. výročí na Žofíně, zahráli jsme s ním Forever Young. Pro mě je to nezapomenutelná vzpomínka.

Jak vlastně hit Forever Young vznikl?
Spojením náhody, talentu a čistého štěstí.

Vystupujete už řadu let. Máte například nějakou tradici, kterou děláte před začátkem vystoupení?
Pro mě je živý koncert ta nejúžasnější věc na světě. Než jdeme na pódium, tak se obejmeme a pak objímáme publikum naší hudbou.

Jak se těšíte na koncert v Lucerně? Chystáte něco speciálního?
Praha patří mezi naše oblíbená místa. Každý koncert, který jsme zde dosud odehráli, byl velmi speciální. Je to všechno o magii.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy