Bystroň byl zadlužen od sklepa až po půdu. Dům, ve kterém žili s ženou Kamilou byl dokonce v insolvenci a Bystroň dlužil doslova kam se podíval. Pár měl nezaplacené pohledávky i co se menších částek týče. Například za nesplacené účty za telefon, energie či dluhy na daních. Celková výše jeho dluhů má být 3, 5 milionu korun. Informaci přinesl Blesk.cz.

Příčinou jeho úpadku byl pravděpodobně dopingový skandál z roku 2011, který ho připravil o honorář dva miliony za Ligu mistrů. Ty mu měly být vyplaceny, ale neobdržel je, protože sám způsobil dopingem mnohem větší škody, které na něm nebyly vymáhány.

Od těch dob se mu finančně moc nedařilo a další rána přišla, když se v roce 2013 pokoušel o návrat do Plzně, ale nefunkční koleno mu to nedovolilo. Přišel o honorář asi tří milionů. A to už se pravděpodobně topil v dluzích, které se podle všeho jen navyšovaly.

Podle insolvenčního protokolu byl Bystroň jedinou výdělečnou jednotkou domácnosti, a tak není divu, že když byl indisponován, zbankrotoval. S manželkou Kamilou byl od střední školy, v posledních letech však žili odděleně a Bystroň měl údajně novou přítelkyni. Rozvedeni však nebyli. Je pravděpodobné, že dluhy padnou na hlavu jeho ženy Kamily. Sebevraždou tedy, ať už za ní stálo cokoliv, nic nevyřešil.