Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Bylo jí 14 let! Ruský hokejista Alexandr Ovečkin si užívá se žhavou Nasťou

Zdroj: Instagram
+ Dalších 17 fotografií
ms v hokeji
Patří mezi největší hokejové hvězdy současnosti. Ruský střelec Alexandr Ovečkin (33) v pondělí změří síly s výběrem České republiky. Souboj Česka a Ruska bude ozdobou MS 2019. Co o Ovečkinovi nevíte? A znáte dokonale jeho svůdnou partnerku?

Alexandr Ovečkin patří bez debat mezi největší hvězdy, které se na MS 2019 představují. V sezóně 2017/2018 vyhrál prsten pro vítěze Stanley Cupu s týmem Washington Capitals. Ale výčet jeho hokejových úspěchů je mnohem větší. V kapse má 3 zlaté medaile z MS a přiznává, že na Slovensko si přijel pro další zlato.

Sympatie fanoušků si získal také tím, že na rozdíl od dalších ruských hráčů není nabubřelý a vždy ctí sílu a umění soupeře. Po porážkách (kterých nezažívá mnoho), dokáže rychle zvednout hlavu a ocenit protivníka.

V roce 2008 podepsal kontrakt na 124 milionů dolarů. Každý rok tak ve Washingtonu dostává 10 milionů dolarů, což je v přepočtu asi 230 000 000 Kč. Další obrovské peníze mu přináší reklamní kampaně. Rozcuchaný Ovečkin byl například tváří značky Gilette, i když holení během sezóny moc nedá.

Životní příběh ruského střelce vychází z rodinného zázemí. Jeho otec hrál fotbal za Dynamo, matka byla vynikající basketbalistka, která má doma dvě zlaté placky z olympiády. K hokeji ale malého Sašu dovedl starší bratr Sergej. Právě on ho vozil na hokejové tréninky a velmi ho podporoval. Když bylo Sašovi 10 let, Sergej zemřel při automobilového nehodě. O této události Ovečkin nikdy nedokázal mluvit.

Mezi jeho největší fanynky patří manželka Anastasia. Ovečkin se do ní zakoukal, když jí bylo pouhých 14 let. Anastasia Šubská je dcerou ruské herečky a režisérky Very Glagolevové. S Ovečkinem se potkala na olympiádě v Pekingu, kde jako dívka doprovázela svého otce, který byl členem ruské výpravy. „Bylo mi čtrnáct a nedávala jsem tomu setkání velký význam. Jenže loni si mě Saša našel na Instagramu, napsal si o číslo a pak mi zavolal,“ vylíčila Nasťa, jak si na ni hokejová hvězda počkala.

Dnes spolu vychovávají syna Sergeje. Ovečkin mu dal jméno po zesnulém bratrovi. „Děkuji ti, děvče moje, za nejkrásnější den v životě,“ napsal Saša k fotce se svým synem.

Vypadá to, že manželství je harmonické a podle Ovečkinova instagramového profilu se zdá, že je vlastně romantikem s křehkým srdcem. Jenže když vstoupí na led, mění se v zabijáka, který umí dát gól z každé pozice. Uvidíme, kam ruský tým na MS dotáhne.

Související články

Další články