Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Byla prezidentkou studentského klubu, pak začala vařit drogy: Drsný příběh Češky Lenky, kterou zatkli v Kambodži

Lenka V. stráví nepříjemné chvíle v kambodžském vězení.
Zdroj: Facebook
+ Dalších 11 fotografií
Češka Lenka V. byla spolu s dalšími pěti lidmi zatčena v Kambodži za vaření drog. Na případ upozornil server khmertimeskh.com a dívce hrozí dva až pět let vězení, což v místní věznici nebude žádná legrace.

Co se s Lenkou V. stalo? Ještě před dvěma lety to byla nadšená studentka, a dokonce byla prezidentkou studentského klubu Erasmus Student Network. Ten se stará o nově příchozí studenty ze zahraniční, kteří do země přijeli v rámci programu Erasmus. Spolek pro ně organizuje různá setkání, seznamuje je s kulturou dané země nebo hledá různé tandemy na jazykovou výměnu.

Téměř rok byla v Ústí nad Labem Lenka V. prezidentkou tohoto klubu a odkazy na své aktivity hrdě sdílela na své sociální síti.

Lenka miluje cestování a poznávání nových lidí. To se jí asi dva roky poté stalo osudným. Spolu s dalšími pěti lidmi od 26 do 52 let z Ukrajiny, Ruska, Finska a Spojených států byla zatčena a celá skupina byla následně převezena do věznice v provincii Preahseihanu.

Skupinka obviněných lidí vyráběla především extázi, ale dohledaly se stopy i po jiných syntetických drogách. Policie zabavila přes 400 pilulek, váhu na drogy, tři velké sáčky bílého prášku a další omamné látky.

Podle informací ministerstva zahraničí se dívka k trestnému činu doznala. Kambodžská média píší, že se jedná o Lenku Vlkovou.

Asie nebere pašování ani výrobu drog na lehkou váhu a obviněným hrozí vysoké tresty.

Více informací najdete ZDE.

VÝZVA! ZNÁTE LENKU? NAPIŠTE NÁM NA EMAIL redakce@extra.cz

Související články

Další články