Problémy začaly gradovat už v roce 2013. Kynychová a její manžel Jindřich se snažili rozjet internetovou televizi, ale dokázali pouze nasekat obrovské dluhy.

Už v roce 2013 byla proti jejich firmě Hejbejse Online, s.r.o., nařízena exekuce. Tehdy se jednalo o dvě exekuce ve výši 340 tisíc korun. Jedna exekuce byla na částku 316 121 Kč a druhá ve výši 28 565 Kč.

Jenže problémy se splácením dluhu neustaly. Vše došlo až k Obvodnímu soudu pro Prahu 4 a ten vynesl trestní příkaz.

Hana Kynychová a její manžel Jindřich jsou vinni tím, že uspokojovali věřitele společnosti Hejbejse Online, s.r.o., přestože věděli, že společnost se od 6. října 2011 nachází v úpadku. Navíc některé věřitele zvýhodňovali na úkor jiných. Což společnost v úpadku dělat nemůže.

Kynychová a její manžel tak spáchali přečin zvýhodnění věřitele podle § 223 odst. 1, odst. 2 tr. zákoníku ve spolupachatelství podle § 23 tr. zákoníku.

Hana Kynychová byla odsouzena k trestu odnětí svobody v trvání 12 měsíců. Výkon tohoto trestu se podmíněně odkládá na zkušební dobu v trvání 2 let a 6 měsíců.

Stejný trest byl vynesen také nad manželem Kynychové.

Rozsudek, který byl vynesen, není pravomocný. Kynychová a její manžel dostali možnost se odvolat. Když jsme se ji pokoušeli kontaktovat, aby nám sdělila své vyjádření, měla vypnutý telefon.